| anonim_4396 a întrebat:

Eu aleg sa ma pocăiesc.E o idee buna? Vreau sa fiu un om mai bun din toate punctele de vedere.Nu știu dacă o sa și reușesc dar cu ajutorul lui Dumnezeu, a Creatorului, Universului etc poate voi reuși, sper mult.Doamne ajuta!
Va las cu bine!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu contează religia, ci credință și ascultarea de Dumnezeu.

| Standt a răspuns:

Poti fi un om mai bun si fara sa apartii unei secte religioase sau unei biserici. De tine depinde. Nu trebuie sa te oblige altii.
Dar daca speri sa te sustina si comunitatea ca sa faci asta, fa-o.
Numai alege bine. Nu toate te fac mi bun.

| LisaJulie a răspuns:

Cum adică sa te pocăiești? Sa mergi la biserica și sa te spovedești? Sau sa treci la secte? Eu îți spun foarte clar sa ramai în biserica ortodoxa și sa lași sectele!

| Theodor24 a răspuns:

Faci cea mai bună alegere
Crede în Dumnezeu și nădăjduiește în El
Cine va crede și se va boteza va fi mântuit

| AlexandruOctavian19 a răspuns:

E o idee foarte buna pentru sufletul tau