| BarbuMaria23 a întrebat:

Bună ziua! Aș dori să știu cum să aleg un SSD și o memorie ram pentru un laptop încât să fie compatibile, nu reușesc să îmi dau seama. Dacă mă poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

1 Cauti modelul laptopului (e scris pe el sau pe o eticheta lipita dedesubtul lui
2. Citesti specificatiile tehnice a modelului de laptop (din Manualul Utilizatorului, de pe site-ul producatorului), unde sunt date valorile maxime de memorie si disc (hdd sau ssd)

O alta varianta (si mai sigura) este sa apelezi la un service.

2 răspunsuri:
| Miruna0909 a răspuns:

Mergi la magazin si inainte de asta fa poza la ce poate avea compatibil laptopu

| supercoconut11 a răspuns:

Ce laptop ai? fara sa stiu ce ai in momentul de fata nu te pot ajuta