| Corina2aaaa a întrebat:

Am 13 ani si eu, personal, nu mai cred in Dumnezeu. Mi-ar placea sa devin ateu. Parintii mei sunt de acord. Exista vreo modalitate in care mi-as putea schimba, legal, religia?

9 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Nu ai nici o religie dpdv legal. Din 10 in 10 ani se face recensamantul, unde esti intrebat ce religie ai si poti raspunde ce vrei.

| RAY a răspuns:

Troll,la 13 ani nu esti nimic, nici nu stii ca existi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista religie din punct de vedere legal.
crezi in ce vrei si cand vrei

de aia suntem o tara libera

| KovacsB a răspuns:

Si crezi ca intereseaza pe cineva despre ce crezi si in ce crezi?

| Scotianca a răspuns:

Teoretic te-ai nascut fara nici o religie esti ateu de la nastere si doar ai fost indoctrinata sa accepti o anume religie dar nimeni nu are dreptul sa-si forteze religia asupra ta. E decizia ta daca crezi sau nu.

| Alexalex1000 a răspuns:

Nu există o religie pentru ateu. Am și eu prieteni care sunt atei și atât.( Nu cred in Dumnezeu, nici în Satana). Eu zic sa ramai creștin ortodox că Dumnezeu există. Tu ești mic acum dar o sa vezi in viața că Dumnezeu o să-ți de-a semne și atunci chiar îți vei da seama că chiar există.

| IlincaForever a răspuns (pentru Alexalex1000):

Foarte Adevarat, ai grait intelept!

| Anonim240 a răspuns:

Te-a lăsat iubi si de asta nu mao crezi?

| AneMaryyy a răspuns:

Dragul meu la 13 ani ai tăi nu ar trebui să te preocupe astfel de lucruri! Incearca sa mergi la o biserică unde îl poți cunoaște pe Dumnezeu! Penticostală, Adventistă etc și ai să îți schimbi perceperea. Vorbeste cu un om care are o experiență cu Dumnezeu și nu ai să regreți.Viata ta fără Dumnezeu nu are nicio valoare.Esti mort
Vai de tine va fi când va veni judecata iar tu vei arde în iadul veșnic! Unde crezi ca merge sufletul după ce nu mai este, nu la Dumnezeu? Din ce suntem făcuți? Din celula? Hai să fim serioși! Dumnezeu stă în spatele tuturor! Vai de capul nostru va fi, am ajuns să credem în satana pe care îl pomenim la orice vorbă iar în Dumnezeu nu! Vom plânge amarnic când va veni prigonirea și foametea în țara! Întoarceți-vă la Dumnezeu cat timp mai puteți, iar tu dragul meu copil citeste scriptura