| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit de acele cazuri in care oamenii se vindeca de boli doar rugandu-se sau dorind sanatatea.Eu am o alergie sau ma intoxic repede nu stiu. Ajutati-ma! Cum stau in fum de tigare sau mananc orice din categoria dulciuri din comert,sucuri, salamuri si branzeturi, ma constip si totusi am diarie,am o senzatie ciudata ca si cum imi pocneste pieptu, respir greu, ma umplu de bube pe picioare si chiar burta.De curand mi se umfla mana dreapta putin si imi ma doare de ajung la spital. Vreau sa stiu cum pot scapa de aceste stari, ce e bine sa fac, ce trebuie sa mananc si in primul rand vreau sa stiu daca Dumnezeu poate ajuta cu ceva in aceasta situatie

Răspuns Câştigător
| GsvMcmxc a răspuns:

Inteleg unde vrei sa bati cu aceste lucruri.Prin proliferarea restaurantelor de genul fast-food, a companiilor farmaceutice, a produselor alimentare contaminate cu substanţe otravitoare (sub forma aditivilor). Afacerile corporatiste sunt crima organizata la nivel mondial.Intregul sistem de „îngrijire a sanatatii" a devenit un organism de tip monopolist, care se bazeaza pe propaganda desantata, pe publicitatea mincinoasa si pe manipularea fatisa.Pe masura ce oamenii se imbolnavesc datorita otravurilor ingerate in necunostinta de cauza, sistemul medical alopat „sare în ajutorul" lor, otravindu-i in continuare cu medicamente de sinteza, cu vaccinuri care afecteaza grav organismul uman.Nu acceptati vaccinurile! Cine o sa fie tras la raspundere daca o sa mori in timp de la vaccinurile care contin timerosal. Timerosalul este de 50 de ori mai toxic ca mercurul.Aceste corporatii industriale ii ofera omenirii doar boala, suferinta si moarte. Exista zone izolate in lume, in munti sau in anumite insule, unde „tehnologiile moderne" nu au patruns niciodata. Acolo nimeni nu este bolnav de diabet, cancer, ischemie, depresie, sida, pentru ca hrana locuitorilor din aceste regiuni consta din alimente naturale, proaspete, neprocesate. Atata timp cat totul pe pamant se va măsura în latitudinea profitului financiar si longitudinea cresterii economice, nu vom fi niciodata liberi! Cat timp vom continua sa lasam puterea, banii, gandirea, sanatatea şi libertatea noastra in mainile „Sistemului", nu vom fi niciodata mai mult decat niste sclavi controlati si manipulati mental, sclavi care au iluzia ca sunt liberi.
Nu se vindeca nimeni rugandu-se la ''Dumnezeu,,.Nu are cu ce sa te ajute ''Dumnezeu,,. Numa tu te poti ajuta constientizand aceasta situatie.Cheia se afla la om dar nu stie sa o foloseasca.Omul a utiat ca merita tot ce ii mai bun pe lumea asta.Merge distrus si acest ''Sistem,, si omul sa numai fie un robot care il intretine.Noi intretinem acest sistem.Toti suntem consumatorii.Ei sunt distribuitorii de ''Droguri,, si tu esti consumatorul. Putem sa ne eliberam de aceasta iluzie care a devenit treptat lumea noastra.

10 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Dumnezeu daca exista nu face miracole, arata-mi tu un amputat caruia i-a crescut mana la loc.

| Mădă0611 a răspuns:

Http://i.imgur.com/CAyG1.jpg :))

Nu te mai gandi la bube si alea alea si scapi. Creierul e atat de ascultator, trebuie doar sa te gandesti la ceva si iti arata, sau da comanda corpului sa iti arate.

| M25M a răspuns:

Placebo, autosugestie, nu e nimic divin in ceea ce ma priveste.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu te poate ajuta happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Eu am sa ma rog pentru tine, te rog sa te rogi si tu! happy

| sodobar a răspuns:

Spune Tatal nostru de vreo 10 ori, daca ai pus intrebarea la misto jur ca iti umplu frigideru (intelegi tu)

| Qinz a răspuns:

In biblie spune ca mai intai omul trebuie sa faca tot ce este din punct de vedere omenesc pentru viata lui, si apoi sa ceara ajutorul.
Dumnzeu stiu daca ai nevoie de ajutorul lui sau nu. Multi pocaiti au scapat de cancer in ultima faza cand nu au mai avut ce sa faca dar pana atuncea au suferit timp indelungat.
Poate ti se pare absurd da Dumnezeu iti pune credinta la incercare prin suferinta, Dumnezeu spune ca nu asculta cei care nu ii asculta cuvantu, si cei care nu recunosc ca el e Domnul.
''Cere cu credinta'' ''Nu te indoi'' '' in biblie scrie ca cei care se indoiesc nu vor primi nimic niciodata, deoarece acel om este nesigur pe el in tot ce face in viata lui si se schimba intruna.
Trebuie sa crezi ca Dumnezeu te ajuta, sti cum zicea Isus. Crezi ca te pot ajuta?
In biblie spune ca daca ii ceri lui Dumnzeu ceva si crezi ca ai primit, deja ai primit.
Cea mai important ii sa nu te indoiesti deloc, si sa crezi ca te poate ajuta, dar el te ajuta dupa voia lui, cand crede ca meriti, cand vede ca l-ai acceptat ca creator al totulihappy
Astea is condtiile, ramane doar sa crezi sau sa nu crezi cuvantul lui.
Dumnzeu isi da sema daca vrei doar sa te folosesti de el.

| comandamente a răspuns:

Aceasta anrebare trebuia pusa la categoria sanatate.
totusi ancerc sa te ajut cumva cu niste sfaturi, bineanteles daca doresti cu adevarat.
ferestete de dulciuri sau produse de patiserie din comert, nu sunt sanatoase deloc,
nu mai vorbesc de salamurile, si casnurile sunt foarte toxice.prajelele de orice fel, etc.la limba sunt gustoase dar nu si sanatoase.
consuma fructe mancaruri gatite fara delicate din comert, consuma cereale si legume, putin ceai de plante, apa si nu sucuri.manaca la timp dar nu antre mese.
cateodata e bine sa ti post negru cate o zi.
ia-o an serios, sanatatea e pe primul loc,
dac vei asculta Dumnezeu te ajuta.dac nu vei avea de suferit.mult succes!

| CLDaraBomMinzy a răspuns:

Nu-ți mai bate joc de Dumnezeu!

| Narfundo a răspuns (pentru CLDaraBomMinzy):

Esti cu capu? Eu vorbesc serios si tu zici ca imi bat joc de Dumnezeu