| Solix a întrebat:

Am descoperit si un autor roman in genul lui Neale Donald Walsch care are 4 carti scrise in care vorbeste si poarta dialoguri scrise cu cu Dumnezeu.Se numeste Alberto Bacoi si cartile lui le puteti citi online daca scrieti pe google:vorbind cu Dumnezeu sau aici:https://vorbindcudumnezeu.com
Ce parere aveti despre acest lucru? Chiar credeti ca a vorbit cu Dumnezeu?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca citesti Despre Minuni, de Davis Hume, un filozof englez din sec. XVIII, vei intelege ca omul simte o tendinta foarte puternica sa minta ca i-a vorbit Dumnezeu. Iar oamenii astia au si un interes comercial direct. Sunt simple minciuni.

| Mircea08 a răspuns:

Oamenii umbla dupa imagine, iar imaginea o folosesc pentru a castiga bani sau pentru a-si potoli setea pe care i-o provoaca mandria. Iubitorii de bani sau de mandrie nu au nici o rezerva in a se folosi de orice mijloace pentru un castig oricare ar fi el