| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca Neale Donald Walsch autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu chiar a vorbit cu Dumnezeu? Ar fi putut ca Dumnezeu sa ii comunice acele mesaje? Mai este si un roman Alberto Bacoi care are si el carti chiar in genul lui Neale Donald si tot asa a purtat un dialog lung cu divinitatea.Credeti ca poate fi posibil?

1 răspuns:
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

O persoană care poartă o conversație directă cu Dumnezeu trebuie să fie curat, drept şi smerit.
Întâi pune-ti întrebarea dacă aceste persoane nu au fost înşelate de diavol.