| florin1979 a întrebat:

Am o vecina , o batranica, ce a mers in pelerinaj la ierusalim, ma rog in israel, si s-a botezat.tongue o fi intrat intr-o secta? ea zice ca nu, ca este tot ortodoxa si confirm si eu asta, pentru ca a fost la sf. paraschiva hee hee. explicati-mi, cum vine treaba asta cu botezul la batranete?

Răspuns Câştigător
| AliceThai a răspuns:

Sincer cred ca tot ea stie mai bine. Cred ca ar trebui s-o intrebi tot pe ea happy

2 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

S-a băgat ca Iisus în Iordan...cred.
Oricum sper că nu s-a dezbrăcat pentru asta...

| NuDauFunda a răspuns:

S-a botezat simbolic in raul Iordan. Adica i-a turnat popa niste apa-n cap. Ca nea' Ioan lu' Gizăs.

copy-paste de la cealalta categorie laughing