| ArseniePapacioc a întrebat:

Am observat ca unii sunt orbiti de necredinta.De unde vine necredinta voastra oi ratacite ale Israelului?

Răspuns Câştigător
| 21Ratio a răspuns:

Necredinta apare atunci cand crezi ca Dumnezeu te "paraseste". Dar NECAZURILE intaresc sufletul, insa nu oricine multumeste lui Dumnezeu si pentru ele.

23 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De unde vine necredinta voastra oi ratacite ale Israelului?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Arsenie_Papacioc

Neavând sentimentul de oaie, nu am aderat la creștinism și am credința mea!

Unii se cred Napoleon Bonaparte, alții se cred Arsenie Papacioc!

| Hombre a răspuns:

Pantru ca nu sunt din Israel si mi se fâlfâie de povestea voastra despre Isus care din simplu om (asta daca a existat cu adevarat) ii dati origine extraterestra.

| Polaris a răspuns:

A murit ciobanul. Miorița reloaded.

| imale a răspuns:

Asa pe scurt, pot sa imi dau si eu cu parerea. In Matei 22.29 zice in felul urmator : " Drept raspuns Isus le-a zis: Va rataciti! Pentru ca nu cunoasteti nici Scripturile nici puterea lui Dumnezeu."

| Mădă0611 a răspuns:

Celelate intrebari le-ai sters ca nu iti conveneau raspunsurile, nu? Daca am dreptate, asta urla, nu doar spune, ceva despre caracterul celor care fac asa.

| ArseniePapacioc explică (pentru Mădă0611):

Miau sters adminii.

| Mădă0611 a răspuns (pentru ArseniePapacioc):

Asa o fi. Inseamna ca altora (nu adminilor) nu le-au placut raspunsurile, ca intrebarile nu erau jignitoare sau orice altceva ce e interzis pe aici. Ce oameni.
Scuze!

| andreiush25 a răspuns (pentru ArseniePapacioc):

Miauu...uof uof. mac mac beeee si muuuuulte alte animale happy...i

| M25M a răspuns:

Chiar din credinta.

| Zenit313 a răspuns:

Te rog frumos sa nu ma jignesti nerusinatule.
Sunt OM nu sunt o oaie! Sa iti fie rusine!

Eu am principiile mele proprii pentru ca sunt capabil sa imi formez opiniile mele. Tu NU!
Tu NU ai pareri,nu gandesti,esti ORB, esti fricos, nu ai caracter, demnitate si respect fata de propria persoana!
Spre deosebire de mine, TU esti o oaie cu un cioban imaginar.

Tu crezi într-o carte cu animale vorbitoare, magi, vrăjitoare, demoni, beţe care se transformă în şerpi, mâncare care cade din cer, oameni care merg pe apă şi toate felurile de poveşti magice, absurde şi primitive, şi spui că eu sunt orb si am nevoie de ajutor?!

Te rog mergi la psiholog!

| Mădă0611 a răspuns (pentru Zenit313):

laughing thumbs up

| Zenit313 a răspuns (pentru Mădă0611):

Sincer,ma bucur ca mai sunt oameni care la maturitate nu mai cred in Mos Craciun! happy

| EaEmma a răspuns (pentru Zenit313):

laughing

| casablanca40 a răspuns (pentru Zenit313):

Genial laughing)

| Zenit313 a răspuns (pentru casablanca40):

Multumesc! big grin

| dracu14 a răspuns (pentru Zenit313):

Nici eu nu o ziceam asa bine, tot respectul.

| Zenit313 a răspuns (pentru dracu14):

Multumesc,respectul este reciproc! happy

| andreiush25 a răspuns (pentru Zenit313):

Ai tot respectul meu happy.

| Zenit313 a răspuns (pentru andreiush25):

Sincer,ma bucur! happy

| Zenit313 a răspuns:

Calea pierzaniei?!

Este pacat sa gandesti?!

Răspuns utilizator avertizat
| dorelmarc a răspuns:

Şi, dacă Evanghelia noastră este acoperită, este acoperită pentru cei ce sunt pe calea pierzării,
4 a căror minte necredincioasă a orbit-o dumnezeul veacului acestuia, ca să nu vadă strălucind lumina Evangheliei slavei lui Hristos, care este chipul lui Dumnezeu.2.Corinteni.4.3.4

| ZayRoo a răspuns:

Fiind că nu o să cred dacă nu văd.
Nu o să cred chestii care nu există.