| anonim_4396 a întrebat:

Am primit asa-zisul "aluat de la Mormantul Sfant". Vreau sa-i stiu mitul, ce cred preotii sau de unde a venit. Am citit ca a pornit de la cateva secte. Vreau sa stiu daca ati auzit ceva despre asta.

1 răspuns:
| Dorugar a răspuns:

Nu stiu la care mormant sfant te referi, pentru ca dulgherul Isus nu a fost sfant ci un personaj acuzat de contemporani ca lucreaza cu puterile lui Belzebuth, adica Diavolul, fapt confirmat in exemplu din Biblie in care vedem ca a bagat diavolii in turma de porci, fapt care dovedeste ca diavolii il ascultau si-l recunosteau ca sef, ba chiar faptul ca el Isus le-a dat apostolilor sai putere si stapanire peste draci, vine sa confirme exact acest lucru, fara sa mai vorbim ca dupa moartea si invierea sa a devenit Seful Iadului si Stapanul MORTII vezi Apoc.1:18.
Asa ca din ce cauza sa fie sfant Isus?
Si de la care mormant din moment ce Isus nu a avut mormant ci a disparut fara urma inainte de a fi ingropat.
Asa ca despre ce vorbim?