| anonim_4396 a întrebat:

Am semnat mai demult ca fac religia, din motivul ca "toti o fac " si chesti d-astea. Exista vreo cale sa cer
sa nu o mai fac? Macar la anul?

Răspuns Câştigător
| Annamaria21 a răspuns:

Daca esti clasa a 8a sau mai mic te sfătuiesc sa o faci, te ajuta la media de la evaluarea națională, poți sa induri putin doar pentru ca sa ai media mai mare, daca esti la liceu cerei diriginte i un formular si completează l ca nu esti de acord sa faci religie din "n " motive, dar cred ca iti trebuie semnătura unuia dintre parinti

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,se poate.Dar întreaba cum trebuie sa procedezi.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Eu am facut o cerere speciala prin care nu o am deloc ca disciplina in catalog. Eu stau pe hol la religie.

| xByte a răspuns:

In fiecare ani primesti o cerere ce trebuie semnata daca vrei sa faci religie. Poti sa nu o semnezi, iar anul viitor nu vei mai face religie.

| anonim_4396 explică (pentru xByte):

Sper sa primesc, si nu ramana aceeasi.

| sprezero a răspuns:

Spui profesorului că nu îți place ora lui. Dacă nu te crede, mergi la director. Dacă nici ăla nu te crede, nu mai merge, poți să chiulești.
Le spui că ești ateu și că e "dreptul" tău să nu participi.
Totuși, ora de religie e faină, e ca sportul...

| anonim_4396 explică (pentru sprezero):

E faina? Hah, depinde de profesor, prima data mai glumea cu noi, acum a devenit serios si prostii d-astea, figuri...Si face niste glume proaste, enervante.e cam violent cu unii ca vrea sa ne faca sa radem, mi se pare oribil.