| anonim_4396 a întrebat:

Ar mai trebui sa dau drumu la popa sa sfinteasca casa? Cred ca s-au adunat prea multe energii negative prin casa. Voi ce credeti? Ajuta?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,de fapt ajutorul ti-l poate da Dumnezeu. De aceea roaga-te lui sa poti sa ai pace in familie si straduieste-te sa faci sa fie asa atât cat depinde de tine.

| milan9 a răspuns:

Daca asta este valabil in cazul bolilor, oare de ce nu ar fi valabil si in cazul altor influente nefaste? thinking
"Este cineva bolnav între voi? Să cheme preoţii Bisericii şi să se roage pentru el, ungându-l cu untdelemn, în numele Domnului."- Iacov5, 14;

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

Sunt sigur ca daca te imbolnavesti tu chemi popa, nu mergi la medic sau iei medicamente.
Cata ipocrizie...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Bineinteles, acest verset recomanda rugaciunea dar nu specifica nimic reeritor la neglijarea investigatiilor medicale... e absurd sa considere cineva ca grija pentru rugaciune si pentru suflet ar putea exclude experienta terapeuticii medicale...
Este vorba doar despre tendentiozitate... thinking

| Holiday a răspuns:

Mai bine deschide geamurile sa intre aer proaspat si soarele. Macar ajuta la ceva. Popa doar vine la cersit, nu te ajuta cu nimic.

| Mclaren12 a răspuns:

Zici că s-au adunat energii negative și vrei să-l chemi pe popa să-ți aducă și mai multe?

Răspuns utilizator avertizat
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Nu cred in asa ceva.