| Genevaaa a întrebat:

Cum cristalele au devenit tot mai in tendinte si se poarta ori ca bratara ori cercei sau lant, voiam sa vă intreb: voi credeti in cristale? De exemplu citrinul din ce am citit te ajuta in carieră, protejeaza de energii negative (sunt mai multe chestii) ochi de tigru te protejeaza te pericole.
Daca da, de ce?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred in pietre, cristale si alte superstitii, cred doar in propriile mele puteri si decizii.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred in superstitii sau chestii de genul, desi si eu am un cristal. Il port ca lantisor, dar pentru ca imi place cum arata. Cand l-am cumparat acum cateva zile femeia care mi l-a vandut mi-a zis ceva gen ca ajuta la canalizarea chackrei si deschide al 3-lea ochi sau ceva de genul.

| oglindasultanului a răspuns:

Da stiu intrebare veche si eu mereu scriu aceelasi texte "analfabete/agramate". De la inceput, o alta culoare este data de cum trece lumina prin "cristal", culorile inchise inseamna ca lumina nu trece prin el, si sunt energii negative. Omul, ca o fiinta vie, este dependent de lumina care-l tine in viata, aceste culori ii induc o anumita stare "spirituala".