| anonim_4396 a întrebat:

Are rost citirea cărților despre viata dupa moarte în speranța găsirii unei dovezi, a unei sperante?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu! Nu are rost pentru ca unele carti dovedesc ca exista viata dupa moarte altele nu! Ba chiar vin cu diferite dovezi care cu ajutorul diavolului chiar te fac sa le crezi!
Adu-ti aminte ce i-a zis Isus dupa ce a inviat lui Toma necredinciosul : acum crezi Toma ca m-ai vazut si m-ai atins dar adevarat va spun, fericiti sunt aceia care nu va si cred...
Deci citeste si crede numai marturii ale bibliei sau a sfintilor daca vrei sa ai parte de imparatia lui Dumnezeu, caci acele carti sigur nu te vor duce in eroare!

| LisaJulie a răspuns:

Eu as citi carti ortodoxe pe tema asta. Sincer mi se par singurele carti mai realiaste

| Drake21 a răspuns:

Nu s-a intors nimeni de acolo ca sa scrie carti, dar cei care scriu asemenea carti despre viata de dupa moarte au experimentat supranaturalul

| Anonim027 a răspuns:

Citeste Biblia este Cuvantul Lui Dumnezeu si crede-l din toata inima ta