| vl96cos a întrebat:

As face orice pentru ce imi doresc. Dumnezeu m-a ajutat dar totodata mi-a luat ce mi-a dat. Nu mi-am pierdut increderea in Dumnezeu ma rog mereu la el. Credeti ca o sa primesc ce imi doresc cu adevarat?

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

O sa-ti de-a din fata sa nu stai la coada.

NOname
| NOname a răspuns:

Hmm...50%-50%.

http://youtu.be/6RT6rL2UroE

| doctorandus a răspuns:

Il confunzi pe Dumnezeu cu Mos Craciun.

| sublime89 a răspuns:

Nu-i frumos din partea lui sa dea si sa ia apoi asa laughing Se joaca cu noi. Nu-i de mirare, se plictiseste si el, acolo sus in cer de o eternitate. Ce sa tot faca?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Dumnezeu nu da nimic, ceea ce numesti tu ajutor divin, este de fapt probabilitate favorabila

| Zenit313 a răspuns:

De ce sa te ajute Dumnezeu pe tine?
De ce crezi ca esti asa de special?
De ce te ajuta pe tine iar pe altii deloc?

Crezi ca esti mai bun ca acesti copii?
http://dolphyne.files.wordpress.com/2011/08/hunger.jpg

Cred ca Dumnezeu nu a oferit ajutor acestei fete pentru ca era ocupat cu examenul tau, sa iei o nota mare!
http://www.youtube.com/watch?v=VRaLcbxpIsw

Ar trebuie sa iti fie rusine cand cersesti...

Nu te-a ajutat Dumnezeu niciodata si nici nu o sa te ajute! Pentru ca Dumnezeu nu exista! Tot ce ai avut vreodata si o sa ai este datorita oamenilor!
Noi suntem responsabili pentru tot!

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru miculprint):

Da tu un exemplu bun si renunta la abonamentul la internet si vinde-ti calculatorul pentru a da la saraci. Din Biblie rezulta foarte clar ca cei care au bani nu se pot mantui.

| Zenit313 a răspuns (pentru miculprint):

Nu este vina lui Dumnezeu,pentru ca Dumnezeu nu exista!
Daca exista Dumnezeu si nu ajuta pe toata lumea,atunci este cu siguranta vina Lui!
Sunt oameni care spun ca sunt ajutati de Dumnezeu! Asta ma enerveaza la culme!
Atunci de ce Dumnezeu ii ajuta pe ei cu bani, case, note mari, mancare, caldura si in alte parti sunt oameni mult mai buni si nevinovati dar nu primesc nici un ajutor?!

| Hombre a răspuns (pentru doctorandus):

Pai ce e prost, sa de-a alti, miculprint da sfaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru miculprint):

Ce sa inteleg?! Ca Dumnezeu face diferente?! Printule...
Nicaieri nu gasesti justificarea pentru actiunile lui Dumnezeu!
Doar "Necunoscute si incurcate sunt caile Domnului "

Nu imi vorbii mie de Cleopa...am avut norocul sa stau de vorba cu el!
Il respect prea mult si nu vreau sa intre in aceasta discutie obscura!

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru miculprint):

Nu sunt asa de citit ca tine.te rog frumos sa imi spui de ce face Dumnezeu diferente?!
De ce unii primesc ajutor iar altii care chiar merita NU primesc?!

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru miculprint):

Stai linistit! Omeirea nu are cum sa inteleaga actiunile unei entitati perfecte!
Este peste intelegerea umana!
Daca tu intelegi si ai raspunsul, esti cel mai destept om de pe planeta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cere-ti si vi se vada. Sa nadajduim ce le buna de la Dumnzeu.

| Scarbo a răspuns:

Deci tot binele pe care-l faci tu nu e din instinct? Ci pentru a primi o recompensa? Lacom mai esti...

| Buresbista123 a răspuns:

Da,normal,ca daca stai si vorbesti singur cu un prieten imaginar gata totul vine pe tava...
Cu cat esti mai rational si lasi superstitiile deoparte cu atat vei vedea ca tu esti singurul care poate sa faca ceva, asa ca nu mai pierde timpul si astepta la vreun cadou si incepi sa actionezi

| VladGH a răspuns:

Dumnezeu te poate ajuta dar trebuie sa depui efort si tu.

| Mikhtarian a răspuns:

Da.

| DiamondEyes a răspuns:

Dar de ce nu-ti pui tu credinta in propriile forte?
Crezi ca, de nu vei mai crede in el gata, mori? Te imbolnavesti?

Răspuns utilizator avertizat