| anonim_4396 a întrebat:

As vrea ca voi sa puneti intrebarii despre evolutie si big bang, si sa va raspund eu sau cine stie, am observat ca multi nu stiu teoria evolutiei nu e vina lor
cea mai buna intrebare primeste fundita

28 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Care ar fi cea mai clara dovada in favoarea evolutiei, ceva incontestabil si usor de inteles ( prezentat cu scopul de a convinge un altul mai putin cunoscator in problemele astea)

| anonim_4396 explică (pentru Andrei7520152):

Adn e cea mai convigatoare dovada si reala ce ne spune adn ul? ca avem acelasi stramos comun cu al cimpanzeilor, ca adnul uman este indentic in proportie de 97, 5 cu al cimpanzeilor, ca am parasit africa acum o suta de mii de ani cum stim asta? fiecare transmitere de adn de la parintii la copii lasa urme in adn ul copiilor de acea putem observa ca si_ au schimbat chiar si hrana straosi nostri unde mai punem fosilele ca dovezi, unde mai putem ca comportamentul unui virus, microb este exact ca in teorie, ca fabricarea unui medicament implica teoria evolutiei

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Lol...nu ai ce face cu viata ta? rolling on the floor) aceasta e o intrebare original. cum draq sa zici asa ceva.intreaba-ma ca sa iti raspund l-). cred ca te afecteaza "teoria evolutiei"

| anonim_4396 explică (pentru GiveMeYourPussy):

Daca doresc sa schimb idei cu cineva fac ceva rau? poate nu stiu inca tot sunt mereu deschis spre ceva nou

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru anonim_4396):

Fi serios si schimba pareri normale...

| anonim_4396 explică (pentru GiveMeYourPussy):

Uita domnul satanist gandeste merita apaluze tu esti crestin?

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt crestin.iar u nu sti ce inseamna ateu. acum nu te duce pe google sa vezi ce inseamna ateu iar dupaceea sa vi sa scrii ca u sti ce e aia. hai pa mai "satanisti, atei, tampiti " oh go on faceti tara de rahat ca va credeti diferiti. suntem aceeasi deci nu te preface ca esti altul.

| anonim_4396 explică (pentru GiveMeYourPussy):

Ba stiu ce inseamna ateismul, eu nu ma cred diferit omule doar nu cred in zei

| calinut1 a răspuns:

Marele bing bang e o poveste care a scos-o stiinta dar si daca a fost marele bing bang nu asa s-a creeat sitemu solar si viata. sitemu solar pamantu si tot ce se vede si nu se vede a fost creeat de Dumnezeu. Ganditiva logic nu apare ceva asa de niecarea fiecare lucru are un creator, de exemplu cum oamenii fac masini etc si masina computeru e facut de om tot asa univesu omu pamantu e facut de altcineva careea ii zicem Dumnezeu.

| shadovv a răspuns (pentru calinut1):

Big bangul nu e stiintific. Massmedia vrea sa crezi ca i stiintific.

| anonim_4396 explică (pentru calinut1):

Nu a fost mare de fapt a fost mic, acel big bang, omul nu a creat munti, oceanul, marile

| anonim_4396 explică (pentru shadovv):

Conspiratie massmedia?

| shadovv a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Big bangul nu este si nu a fost vreodata dovedit sau cel putin explicat stiintific.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum a evoluat ratiunea?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A depins cultura si educatia individului privind mediul din jurul sau

| SatanistTraditionalist a răspuns:

Evolutia e falsa omule desi eu ca satanist te salut la fel ca pe un satanist de al meu ca amandoi mergem la Tatal, doar ca eu o sa fiu la un rang mai mare.
Acum universtul a fost creat de Lucifer, care a fost tradat de...hai ca nu intru in teorii...
Intrebarea mea este cum a aparut materia din care s-a creat big bangul, nu big bangul si materia initala care a dus la aparitia lui.
Sper ca ai inteles, ne vedem la Taticul nostru, bafta.

| anonim_4396 explică (pentru SatanistTraditionalist):

Materia a luat forma in momentul cand a avut masa anul viitor vom afla ce anume a produs ca materia sa ea masa

| anonim_4396 explică (pentru SatanistTraditionalist):

Fara masa materia e energie adica nimica, descoperierea care va marca toata istoria va vi cand vom sti cum a putut acel nimic practic nici energie nu era nu cum neo imaginam noi masa, intrebarea ta este foarte buna, eu n-am nimic cu satanisti e viata ta crede in ce vrei

| Inferno a răspuns (pentru SatanistTraditionalist):

Pana si satanisti spun ca teoria evolutiei e falsa. laughing

| anonim_4396 explică (pentru SatanistTraditionalist):

Ce crezi de satanisti moderni?

| SatanistTraditionalist a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii salutam la fel ca pe restul ateilor, numai ca habar nu aveti ce pierdeti ca nu veniti de fapt sa ne urmati calea, daca ai stii ce trairi am...

| anonim_4396 explică (pentru SatanistTraditionalist):

Te cred luati entobotanice banuiesc?

| MyObsession a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă iei etnobotanice nu eşti satanist.
Droguri,rock,metal,băut,fumat,ne credeţi satanişti din prima, nu vă înţelegstraight face
Eu sunt atee şi chiar aş vrea să vorbesc cu satanistul acesta, cred că viaţa lui e foarte interesantăhappy

| anonim_4396 explică (pentru MyObsession):

Ma dezamagesti, avem un corp si trebuie respectat nu sa bagam porcari in el

| MyObsession a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce ne faceti satanisti?
Nu ma droghez, nu mai e Spice-ul din coltul blocului.
Totusi, nu stiu de ce ne numiti satanisti

| anonim_4396 explică (pentru MyObsession):

Cum sa va numim sfinti planetei? tu parca ziceai ca esti atee nu satanista moderna

| MyObsession a răspuns (pentru anonim_4396):

MĂ OMULE
EŞTI GREU DE CAP?
VOI,oamenii,când vedeţi un om care ascultă rock sau metal,fumează,bea sau nu mai ştiu eu ce, ne numiţi satanişti sau emo, dar de fapt suntem ATEI.Aşa fac majoritatea oamenilor.
Understand now?

| anonim_4396 explică (pentru MyObsession):

Nu ma intereseaza ce face un om cu viata lui, nu putem judeca o persoana pentru ca asculta rock, fumeaza, bea fiecare are vici sau gusturile lui, este o prostie sa judeci dupa astea, cunosc persoane crestine care asculta rock vezi elvis era crestin, eu numesc satanisti persoanele care asa se declara din nou n-am nimic cu ele doar cu satanisti moderni si aia care sacrifica oamenii aduc rau societati, si tu mai judecat ca ascult manele pana la urma tot acolo esti