| chiftelutacrocanta a întrebat:

Astazi voi cere un semn de la Dumnezeu, voi cere ca el sa-mi arate in noaptea asta un semn maret sau un inger.La ora 22:00 seara as dori sa mi se intample acest lucru, vreau sa am 50 lei in ziua asta, sa am haine noi(nu ca n-as avea dar vreau haine mai noi), sa primesc un cadou din partea cuiva si sa mi se intample un miracol.Va voi scrie daca mi s-au intamplat,si as vrea sa va intreb daca vreti si voi sa va puneti astfel de dorinte azi, dar sa fiti hotarati si sa nu o cereti in mod negativ, vizualizati doar si cereti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off chifteluta, oricat de mare ar fi dorinta si credinta ta, nu se va indeplini ceea ce ceri. De ce ar face Dumnezeu un astfel de "miracol" pentru tine si nu ar vindeca maidegraba un copil bolnav?

13 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Astazi voi cere un semn de la Mos Craciun, voi cere ca el sa-mi arate in noaptea asta un semn maret sau un spiridus. La ora 22:00 seara as dori sa mi se intample acest lucru, vreau sa am 50 lei in ziua asta, sa am haine noi(nu ca n-as avea dar vreau haine mai noi), sa primesc un cadou din partea cuiva si sa mi se intample un miracol.Va voi scrie daca mi s-au intamplat, si as vrea sa va intreb daca vreti si voi sa va puneti astfel de dorinte azi, dar sa fiti hotarati si sa nu o cereti in mod negativ, vizualizati doar si cereti?

| costis a răspuns:

Eu am cerut o singura data semn la moment. Si l-am primit.

Insa ajutor nu am cerut la moment, am cerut doar sa primesc si am primit de mai multe ori. Pentru ajutor material cere si mijlocirea Maicii Domnului si a Dreptului Iosif.

| danut a răspuns:

V-ati primit, raspunsurile?

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Pai inseamna ca nu ai inteles cum si ce sa ceri.

| TrăieşteClipa a răspuns:

De ce nu-i ceri un neuron ca sa faci o pereche?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca nu le primesti azi ci atunci cand vei avea cea mai mare nevoie? cum ramane?

| Celcareajuta a răspuns:

Astazi voi cere un semn de la Nea Lucifer, voi cere ca el sa-mi arate in noaptea asta un semn maret sau un dracusor. La ora 06:66 seara as dori sa mi se intample acesl lucru, vreau sa am 666 lei in ziua asta, sa am haine vechi(nu ca n-as avea dar vreau haine istorice), sa primesc un cadou din partea nimanui si sa mi se intample un miracol.Nu va voi scrie daca mi s-au intamplat, si nu vreau sa va intreb daca vreti si voi sa va puneti astfel de dorinte azi, dar sa nu fiti hotarati si sa o cereti in mod negativ, cereti si vi se va da?

| Gunoi a răspuns:

Nu cere lucruri de prisos căci toate sunt vremelnice, cere-i mai bine ajutor să te întărească în credința adevărată

| William a răspuns (pentru Gunoi):

Iar tu cere-i sa te invete gramatica.

| Gunoi a răspuns (pentru William):

Ee aia trebuie să o învăţ singur oh go on

| Monyyyyy a răspuns:

Da sincer as vrea să îmi trimită un semnal, un semn care să însemne ca voi lua notă bună la mate și ca voi intră la Politehnică să fiu inginera dar se zice ca,, fericit cine nu a văzut și a crezut " deci nu te bază pe semne pot fi și de la satana care te amăgește crede, cere și ți se va da să îl crezi ca l- ai primit și îl vei avea.Din biblie e happy

| malvinacroft a răspuns:

Ti-a venit ideea de la celalalt user care l-a santajat asa pe Dumnezeu, nu? Te-ai gandit ca poate esti tu mai meserias decat el...happy