| g4mma a întrebat:

Astazi voiam sa tin post dar din greseala am mancat o bombonica care continea lapte asa ca m-am decis sa nu mai mananc nimic toata saptamana.Credeti ca ma va ierta? Nu vreau sa ajung in Iad crying((.

19 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca vrei sa tii post, de fapt Biblia arata cum priveste Dumnezeu lucrurile.Isaia58:5-7

| Narcis2007 a răspuns:

Cati ani ai?

| zurick a răspuns:

Văd că nu glumești.Ascultă dulceață ești prea ușor de influențat.Tu nu vezi în ce stare ești? Mănâncă că altfel din cauza unui zeu foarte ''existent'' ai să ai probleme cu sănătatea și cel mai urât lucru este să te simți vulnerabil.Nu mai plânge și nu fă o prostie dacă-ți pasă puțin de tine.Alergi după cum ești condusă și cu religia și cu moda sau stilul emo(apropo dacă devii emo fii sinceră cu tine nu doar că asta ar fi modă.

| cristimihailov a răspuns:

Eu cred ca o sa te biciuiasca suav ala cu coada. Cred ca din inocenta, nu de blonda.

| sublime89 a răspuns:

De ce nu vrei sa ajungi in iad? Acolo sunt cei mai inteligenti si interesanti oameni care au trait vreodatahee hee

| PedoBarbie a răspuns:

Şi dacă respiri ajungi în Iad aşa că nu respira.

| CinevaNou a răspuns:

Mai mananci inca una si se anuleaza efectul thinking

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Dumnezeu nu-ti cere asa ceva,. Cine a numit mancarea de post sau de dulce? Hrana este pentru viata. Nuintineaza hhhhhhhrana pe om, ci vorba si fapta nepotrivite cu vointa lui Dumnezeu. Gandeste-te, de exemplu la o nunta, cand mirele este prezent, nuntasii sunt flamanzi? Isaia 65:13, 14; Isaia 48:17-20.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este pacat.
Il tii de bunavoie nu din obligatie.
Este doar un exercitiu de vointa prin care incercam sa ne dam seama daca mintea poate controla corpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca glumesti! laughing rolling on the floor
Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amu fă mătănii cât nu încălzește Satanel ceaunul plin cu smoală.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Ei, dar gandeste inainte sa actionezi! Daca te caiesti, te va ierta.

| HDeNiSaR a răspuns:

(1 Timotei 4:3). . .Ei interzic căsătoria şi poruncesc abţinerea de la alimente, pe care Dumnezeu le-a creat ca să fie luate cu mulţumire de cei care au credinţă şi cunosc adevărul cu exactitate.
Postul in trecut facea parte din Legea Mozaica ...astazi crestinilor nu li se mai cere sa respecte Legea Mozaica deoarece Isus o instituit noul legamant!

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Stai linistit ca numai lapte nu era ala. niste chimicale ordinare.

| Cyrano a răspuns:

Hai lasa tu... gandeste-te la lucruri mai importante! Postul asta e de fatada daca celelalte raman neimplinite.

| ada92 a răspuns:

Stai linistit(a) si daca mananci, si daca nu tot acolo esti. Postul nu are nicio valoare in ochii lui Dumnezeu.
Matei 15:11 "Nu ceea ce intră în gură îl întinează pe om, ci ceea ce iese din gură îl întinează pe om". Degeaba ne abtinem de la anumite mancaruri daca injuram, barfim, mintim etc, atunci pacatuim cu adevarat. Coloseni 2:16

| AndraRox a răspuns (pentru ada92):

Intr-adevar, postul inseamna abtinere de la ganduri rele, vorbe rele, fapte rele, dar banuiesc ca intentioneaza sa se impartaseasca, astfel trebuind sa tina post ce prevede si abtinerea de la "mancarea de dulce".

| ada92 a răspuns (pentru AndraRox):

Unde scrie asa ceva?

| elenaQwerty a răspuns:

Hai sa-ti spune eu ceva. Pacatul inseamna greseala facuta cu voie, adica sa fii constienta ca faci acel lucru si ca nu e bine, in momentul in care faci asta. Iar ideea ta de a nu manca nimic toata saptamana nu este una buna deloc! Crede-ma! Continua sa mananci normal, de post, iar pentru "a-ti rascumpara" greseala poti sa faci mai multe fapte bune (sa ajuti, sa daruiesti.) si sa te rogi! Numai bine. Nu uita ca Dumnezeu te iubeste!