| MagikTrouBless a întrebat:

Ati auzit de Iluminati? Ce stiti despre ei?

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Se spune ca ei conduc aceasta lume din umbra.http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati

| MauiStatue a răspuns:

Sunt niste baieti smecheri care stau la intuneric si fumeaza iarba. Ne urmaresc pe Animal Planet.

| arminius a răspuns:

Illuminati sau Iluminatii?
Si unii si alti au aparut odata cu Iluminismul. miscarea mondiala care a incxeput sa lumineze oamenii prin Stiinta.
Diferenta intre ele este ca desi amandoua sunt curente Masonice, una a aparut in Franta, in timp ce Illuminatti s-a nascut in Germania sub conducerea masonului Weisshaupt!