| anonim_4396 a întrebat:

Ati citit Biblia? Credeti in Dumnezeu? Cat de des mergeti la Biserica?

26 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da.
Deloc.

| ania a răspuns:

Am cutit-o de multe ori si-o recitesc zilnic, e cartea de capatai a vietii mele.La biserica merg de 3 ori pe saptamana.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

O citesc toata.Si eu citesc cu groaza scenele cu exterminarea unor triburi din Vrchiul Testament si observ ca Creatorul a avut un plan nonnegociabil de a darui o bucata mica, sub 1 % din suprafata terestra natiunii pe care a ales- o pentru a se intrupa prin intermediul ei si triburile care s-au opus acestui plan au avut in sfarsit groaznic.Ei aveau datoria sa stspaneasca si sa apere acel pamant.Nu trebuia sa cucereascs alte teritorii nici sa oblige pe altii sa creada ca si ei.

| Drimmero a răspuns:

Biblia? O pagina si n-am inteles nimic si am lasat-o, m-a plictisit. La biserica n-am mai fost de ani de zile, iar despre credinta pot sa zic doar ca nu-s om religios

| Wr3nch a răspuns:

O parte. Nu in Dumnezeul crestin per se. De sarbatori, la evenimente, sau cand vreau sa iau o decizie si am nevoie de un loc linistit.

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

1 nu. 2 nu. 3 foarte rar.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pe sarite. Nu cred deloc. Nici de mers nu merg.

| StrongHeart a răspuns:

Cred in Dumnezeu cel Viu si asta este tot ce am nevoie.
El e stalpul vietii mele, daca nu este credinta, toata lucrarea vietii e degeaba.
Din pacate, nu merg asa des precum ar trebui, imi plac mai mult manastirile, e mai liniste.De cateva ori pe an si caut un locas foarte retras cu duhovnic bun, nu merg asa, la orice biserica pentru ca nu imi place harmalaia si imbulzeala si carteala babelor, dar Dumnezeu e cu mine mereu si m-a salvat de atatea ori, astfel ca am pierdut de mult numaratoarea. Slava Celui Preainalt in veci si celor ce pastreaza legea Lui, legea firii si a iubirii aproapelui.
E ciudat, probabil unii se amuza ca obisnuiam sa fiu anti-crestin, suparat pe Dumnezeu si pe orice tine de biserica pana am inteles de fapt tainele si de atunci traiesc doar pentru Dumnezeu si nimic altceva nu ma implineste.

| Panamax a răspuns:

Cainele moare de drum lung si tu de grija altora.

| CIaudiu a răspuns:

1. Nu, am de gand sa o citesc.
2. Nu. Dar voi citii biblia ca sa ma amuz de aberatiile apostolilor analfabeti care au scris-o.
3. Nu merg.

| anonim_4396 explică (pentru CIaudiu):

"Dar voi citii biblia ca sa ma amuz de aberatiile apostolilor analfabeti care au scris-o"

Buna idee. Hai ca m-ai convins sa o citesc si eu intr-o zi. Sa o citesc ironic, desigur. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Da @StromgHeart, da. Te stim ce credincios esti. Nu respecti biblia deloc mai nebunule.

Ia sa vedem noi ce avem aici despre tine in legatura cu persoanele LGBTQ+:
StrongHeart a răspuns (pentru David14xv12):
Ba da am dreptul sa-l judec, atata timp cat e bolnav la cap si are nevoie de ajutor, nu trebuie incurajate comportamentele astea, nu e natural,+ cu - se atrag, nu + cu +, deci nu e orientare, e o anomalie.Nu-mi pasa ce crezi tu, nu mai incuraja astfel de lucruri, aia nu e iubire, lasa-ma cu vrajeala asta.
Ai 14 ani, nu esti destul de matur sa intelegi oricum, deci mi-am pierdut timpul aiurea sa-ti raspund.

Uh, cam sadic nu crezi? I-ai facut satanei pe plac maxim. I s-au inrosit obrajirii. Acceptarea aproapelui in acest discurs a fost un simplu mit se care nu mai depinzi.

| anonim_4396 explică (pentru CIaudiu):

Stai asa ca nu am citit cu atentie, tu cu cine vorbesti? laughing

| anonim_4396 explică (pentru CIaudiu):

Ah, te are la block

| CIaudiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma are, dar nici nu vreau sa ma bag direct in seama. Comentariul era unul general facand o referire la el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Partial
NU
Niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-Da
-Deloc

| chuckmanson a răspuns:

1.Da
2.Nu
3.Niciodată

| serenityxx a răspuns:

Nu scrie nimic despre biserică în sul.