| Vernusio a întrebat:

Ati facut vreun studiu biblic? Cum? Cu cine? Cum a fost?

10 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Da.Personal. Cum adica cu cine?

Răspuns utilizator avertizat
| costis a răspuns (pentru Vernusio):

Adica la scoala sau unde?

| danay72 a răspuns:

Da,am făcut studiu biblic gratuit la domiciliu cu Martorii lui Iehova. M-a ajutat sa înțeleg Biblia și acest lucru mi-a schimbat viata în bine. M-am apropiat de Dumnezeu si sunt fericita, implinita, am un scop în viata, prieteni adevărați.

| ania a răspuns:

La început am făcut cu tatăl meu.M-am simțit foarte bucuroasă, onorată, era și este un om care întrupează învățăturile morale ale Bibliei, iubitor, de cuvânt, un soț altuist, cel mai bun tată.
Acum studiez Biblia singură

| RAY a răspuns:

Ca ateu da, e o carte plina cu basme

| AC4S4 a răspuns:

Se face studiu biblic duminica de duminica la programul de la Biserica, dar si in alte zile, depinde de Biserica.

| vocea a răspuns:

Este foarte mult de munca ca sa studiezi toata biblia, sunt o gramada de credinciosi care nu au citit o pagina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar ma gandesc sa fac un studiu coranic laughing

| Balint_Milena_2001 a răspuns:

Hei,buna. De ce nu incepi un studiu cu Martorii lui Iehova? E gratuit, iar ei te vor ajuta sa intelegi Biblia si sa te apropii de Dumnezeu. Nu cred ca mai exista cineva care sa ofere un studiu biblic gratuit, la domiciliu si cand doresti tu. Sunt oameni foarte buni care vor sa ii ajute pe oameni. Tu ai fi dispus/dispusa sa faci asa ceva? Sa oferi timpul tau altor oameni? Pe mine asta m.a convins sa incep un studiu biblic cu ei si asta te sfatuiesc si pe tine, pentru ca biblia este o carte greu de inteles si ai nevoie de ajutor