| anonim_4396 a întrebat:

Ati intrat vreodata in discutie cu un strain? ma refer pe strada, in statie de atobuz, metrou

scuze categoria chiar ma intereseaza chestia asta

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,de multe ori socializez cu oameni pe care nu ii cunosc.Fie la stomatologie sau spital, piata, in mijloace de transport in comun.

| chelstone a răspuns:

Da, de multe ori, imi place sa cunosc oameni si imi place foarte mult sa vorbesc, am purtat discutii cu straini in tren, spitale, diferite evenimente publice, etc.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Românii sunt mai deschişi din câte văd, cel puţin generaţiile din anii 50'-60'-70'-80', mereu îi văd se mai bagă în vorbă când apare o ocazie.
Ce vrei suntem un popor vorbăreţ şi ajutător".
N-ai de ce să-ţi fie ruşine că pune-te în locul lui, îl doare undeva de jena ta, că nici nu bagă de seamă.
Dar de ce să te bagi cu un străin în seamă?
Ăia cu oferte sau cu statitici ce stau pe str. Gării mereu mă acostează şi eu zic PA mereu happy

Răspuns utilizator avertizat
| คlєxヅ a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine daca vorbesti cu un strain.La un momendat poate strainul acela in viitor iti va fi prieten...Eu am vorbit in metrou cu un om la care acum imi este f bun prieten, nu ai de ce sa iti fie rusine sunt si ei oameni. Daca te saluta nu te speria! Raspunde-le pentru a va imprieteni ca poate o sa ai o problema si acel om o sa te ajute in viata vreo data. Daca vorbeste jignitor cu tine nu il baga in seama si continua-ti drumul. Dar sa nu iti fie frica de ei, pentru ca nu au ce sa iti faca.Mai ales intr-un metrou sau intr-o statie de autobuz.Acolo sunt mai multi oameni care iti sar in ajutor, daca te ataca persoana aceea o sa te ajute ceilalti oameni. Sa nu te sperii. (Te saluta? Il saluti si tu.) ca sa nu zica pe urma: Ba uite asta e mut, eu l-am salutat si nu mi-o raspuns. Eu de la varsta de 5 ani vorbeam cu oamenii batrani sau cu aia de 18-17 ani. Nu pateam niciodata nimic.

| bestialu96 a răspuns:

Yeah...Cand ma plictisesc, sa nu am ce face pana ajung la destinatie.Dar nici o data nu se stie cu cine vorbesti, asa ca ar fi bine sa fi mai precaut.
Apropo de ce intrebi?
Probleme de socializare laughing?

| diminutiv a răspuns:

Mi se pare o porcarie! N-am alta treaba mai buna de facut? La cati nebuni sunt pe planeta asta...
Uite, citeste despre nenea asta ce-a facut si cum a facut. Fain, nu!? Daca dai de unul ca asta?
http://old.banateanul.ro/articol/ziar/timisoara/online/17860/0/print/

| chelstone a răspuns (pentru diminutiv):

Nu-ti impune nimeni sa nu fii selectiv!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...de ce nu? Doar si ei sunt oameni si nu te manancahappy!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai eram la rand la chioscul din curtea scolii si am vazut un baiat frumos.Am vorbit cred ca 2 minute cu el, si apoi mi-a cerut id sa mai vorbim pe mess(nu il cunosteam pe acel baiat)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-ar fi rusine sincer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si pe autobuz am obiceiul sa vorbesclaughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vorbareata mare esti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| Danny4all a răspuns:

DA. adica ca baiat te bagi in seama cu multe persoane respectiv fete.dar daca cineva incearca sa se bage k tine in seama si nu e vb de o fata nu'i a buna!