| Adrianetc a întrebat:

Ati sarbatorit aceasta zi de Craciun cu sarbatorit sau fara? Sarbatoritul fiind Isus Hristos

36 răspunsuri:
| AnnaMaria27 a răspuns:

Cu siguranta ca am avut parte de un Craciun minunat! Iar sarbatoritul, si anume Iisus Hristos a fost prezent in inimile noastre si nu numai!
Dupa cum ziceai si tu, din pacate pentru unii "crestini", Craciun inseamna porc taiat, foarte multa bautura, petreceri desfranate etc.
Multa lume este foarte orgolioasa, iar Iisus nu este absolut deloc asa, mai ales ca El, fiind Împaratul Împaratilor n-a cautat un Palat deosebit ca sa se nasca acolo. El a ales sa se nasca într-o iesle într-un sat neînsemnat Bethleem.
El a venit cu un singur scop - ca sa moara pentru pacatele noastre, si astfel sa ne asigure salvarea, adica viata vesnica.
Acesta este un lucru pe care trebuie sa-l marturisim.
Craciunului este gestul lui Dumnezeu care a dat omenirii ce avea mai bun: pe Fiul sau.
"Dumnezeu asa a iubit lumea, încât pe Fiul Sau Cel Unul-Nascut L-a dat ca oricine crede în El sa se mantuiasca."
Toate cele bune! happy

| AnnaMaria27 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Te-ai gandit mult sa spui asta?

Ti-am dat acest site pentru a te documenta in privinta faptului ca Isus nu inseamna "magar" asa cum zic foarte multi dintre noi! happy
Spun tot felul de lucruri aberante fara ca macar sa se informeze!

| Adrianetc explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Copil ratacit, Isus in limba iudee inseamna "cel ce poarta povara" nu magar. El ne poarta povara pacatului, a murit astfel incat sa moara si pacatele noastre cu el, si a inviat, acum este la dreapta Tatalui.

| crazyinlove a răspuns:

Chiar am stat cu el la o bere e mega de treaba tipulwinking Satana a venit la petrecere neinvitat dar totusi ne-am distrat am fost in club la fetite la VIP love struck Isus pe la ora 2 dansa pe masa super caterinca frate de revelion o spus ca danseaza pe piscinawinking Abia astept

| Adrianetc explică (pentru crazyinlove):

Deja mi-e mila de tine

| crazyinlove a răspuns (pentru Adrianetc):

Tu nu meriti mila nimanui! Poate unii oameni mai destepti nu au nevoie de amenintari cu iadul pentru a fi oameni morali