| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand vine vorba de zeul vostru, scopul scuza mijloacele?

9 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de situatie.De exemplu,atunci cand vrei sa faci bine unui om,iar el din prostie sau alte motive (incapatanare, supraapreciere, etc) il refuza, atuci, cobori la nivelul lui si folosesti aceiasi logica.E cazul incapatanarii tale de a-ti bate joc de credinta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cand vine vorba de tine, mijloacele isi ating scopul? daca da, e laudabil.harnic esti.dar foarte trist.fiindca harnic esti in a face ce nu trebuie facut.dar, la doi stapani nu poti sluji.

| Mikhtarian a răspuns:

Depinde,poate mijlocul nu conteaza atat de mult, daca se ajunge la scopul cel bun.
Poate cineva nu vrea sa manance, eu il fac cumva sa manance desi el nu vrea, dar s-a ajuns la scop si a mancat.

| anonim_4396 explică (pentru Mikhtarian):

Dar daca vrand sa pedepsesti pe cineva ii ucizi familia? Daca pentru pedepsirea lui X ucizi copilul nou nascut?

| Mikhtarian a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna razbunare.

| Aiwendil a răspuns:

Adica sa ucid pe altcine din alta religie doar pentru ca nu e crestin pentru Dumnezeu? Cam asta vrei sa zici?
1. Dumnezeu nu doreste asa ceva
2. Oamenii doresc asta
3.Nu.N-as putea sa ucid pe altcineva din alta religie
4.Nu discriminez

| benny34 a răspuns:

La al tau nu merge treaba asta?

| нσяяσя a răspuns:

Intotdeauna scopul scuza mijloacele!