| PorumbRodica1965 a întrebat:

,,Atunci va fi un necaz mare cum n-a mai fost de la inceputul lumii pana acum (Matei 24:21)Cum comentati? Ce va marca inceputul,, necazului cel mare >?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Necazul cel mare marcheaza ridicarea Duhului Sfant si REVENIREA intr-un timp foarte scurt a LUI Dumnezeu in APROPIEREA terrei pentru a-i lua pe cei care sunt mantuiti. Stiu ca nu corespunde cu ceea ce crezi tu dar..asa va fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot Matei spune.
Vor apare prooroci mincinoci ca sefii tai de la Brooklyn.

| PorumbRodica1965 explică (pentru anonim_4396):

Este bine cand TU poti sa dai cu piatra in cineva despre care nu ai nici cea mai vaga idee ce identitate are. Esti mate om, destept. In tot cazul ei si altii cu care sunt in colaborare, te-au invitat pe tine in casa lor si ti-au dorit sa cunosti care este mesajul lui Dumnezeu si pentru tine, ca sa traiesti, si sa-ti fie bine pentru totdeauna. Dar tu esti de fapt tare. tu. dai cu piciorul in bine, in adevar. preferi minciuna. Cine ce cauta gaseste.Si fiecare da` ce are >.

| YesViRginia a răspuns:

Femeile vor ajunge sa stapaneaca lumea ele bazandu-se mult pe stiinte si interzicand pe Dumnezeu ajung la putere new age. Yoga care zice ca barbatu sa nu mai faca dragoste niciodata sa nu se mai gandeasca la nimic si sa accepte tot ce i-se da.Deci barbatii vor fi niste caini prinsi in lanturi si cipuri, vor fi taiati ca niste porci si li se vor lua organele.Uni dintre ei vor fi mancati pentru ca femeile au tendinta sa devina canibale in lipsa dragostei. Dupa care bine inteles barbatii vor fi arsi pe rug si dupa ce lesbianismul va ajunge la putere si conducatoarea o sa sufere din cauza altei iubite femei. va declansa un virus care va strica dragostea oamenilor odata pentru totdeauna si ii va face pe toti impotenti.Asta e.

| PorumbRodica1965 explică (pentru YesViRginia):

Ti-a luat mult timp pana te-ai gandit? Slaba gandire, nu te supara, dar cei care au pus la dispozitie acest site, au facut un efort, probabil ca au considerat ca va fi o buna posibilitate de comunicare pentru oameni seriosi. Dar., are Dumnezeu multe motive, ca sa aduca,, necazul cel mare "Nu?

| JustVlad_3436 a răspuns:

Lepadarea de credinta, ridicarea Anticristului, razboaie, foamete, ura..suntem aproape. Apocalipsa spune tot. happy

| PorumbRodica1965 explică (pentru JustVlad_3436):

Da, foarte aproape, daca vrei sa citesti inIsaia 33:15, 16; si Tefania 2:1-3; 2Timotei 3:1-5.