| Danielcristian a întrebat:

Aveti experiente in care Dumnezeu va salvat?

Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Da, a explodat o soba la cativa metri fata de mine si eu nu am patit nimic. A luat foc institutia in care ma aflam si la fel, am fost ferita de orice rau. Si multe, multe altele. Nu pot decat sa dau slava lui Dumnezeu pentru tot ce a facut pentru mine.

26 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Azi era să scap sticla de bere din mână. Dumnezeu a salvat-o şi mi-a czut pe picior, după care am băut-o. Mare minune!

| Danielcristian explică (pentru Woodenpints91):

Dumnezeu te iubeste asa cum esti tu necajit si fara speranta.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Danielcristian):

Da cine a zis că-s necăjit şi fără speranţă? Sunt foarte fericit şi mă simt bine în pielea mea.

| Danielcristian explică (pentru Woodenpints91):

Domnule draga, ce speranta de viata vesnica aveti dumneavoastra?

Neavand speranta pentru viata vesnica ajungi sa fi necajit, probabil ca acum sunteti tinerel, berea te face fericit momentan sau doar atunci cand ai bani sa ti-o cumperi dupa aia vine tristetea, iar eu am pe Iisus care nu ma paraseste niciodata este linga mine totdeauna la bine si la greu, atunci cind mi-e greu el ma duce in brate iar cind mie bine e linga mine.

Dar Iisus nu e doar al meu ci si al tau, la fel si tu poti avea ce am eu, iar mostenirea vieti vesnice nu cred ca nu v-ar interesa.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Danielcristian):

Nu am pretenţie la viaţa veşnică pentru că nu există aşa ceva. Prefer să-mi beau berea şi să mă bucur de viaţă atât cât mai pot. Nu trăiesc doar ca să le fac pe plac unor zei în speranţa că după moarte îmi va fi mai bine.

| Danielcristian explică (pentru Woodenpints91):

Ce aveti de pierdut daca respectati poruncile lui Dumnezeu?

Presupun ca legea Romaniei o respectati, atunci ce necaz a trecut peste dumneata de urasti pe Dumnezeu?

Daca va place rok sau il iubiti, e clar ca iubiti dusmanul lui Iisus.

| Danielcristian explică (pentru Woodenpints91):

Este posibil sa ajungeti timpul veniri lui Iisus si sa fiti in viata, nu neaparat sa muriti.

Ce cuvinte o sa aveti atunci cind o sal vedeti venind pe nori cerului?

Sau o sa va ascundeti asa cum biblia vesteste?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Danielcristian):

În primul rând vorbeşti în necunoştinţă de cauză, ceea ce mă face să cred că nu ai nimic relevant de spus, şi să-ţi citesc din ce în ce mai puţine fraze din răspunsuri. Muzica pe care o ascult nu are nici o legătură cu religia.

Ce am de pierdut? Libertatea, timpul, banii, gândirea mea ratională şi de om liber...mai zic?

Legea româniei o respect doar acolo unde-mi convine mie. Şi nu a trecut nici un necaz peste mine, pur şi simplu existenţa unui zeu ca cel descris în biblie ar fi imposibilă.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Danielcristian):

Păi, în primul rând eu nu red în aşa ceva, că va veni peltosul pe pământ. Eu am pletele mai mari oricum.
Chiar dacă să presupunem prin absurd că va veni unul dinăsta, probabil am să-i arăt degetul mijlociu. Nu am crezut în el toată viaţa. n-o să mă vând tocmai acum.

| Danielcristian explică (pentru Woodenpints91):

Ok ma scuzati ca am incercat sa va ajut, poate va veni o zi cind inima ta se va deschide la cuvintul lui Iisus.

Daca sunteti rok..., interesativa cat traeste un rok..., virsta maxima e foarte scurta fata de alte persoane care nu asculta rok.

Imi cer scuze pentru deranj si prietene iti doresc tot binele din lume pa pa.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Danielcristian):

Ok, ai devenit penibil.
Iar referitor la ce-ai spus tu cu durata de viaţa, puţin îmi pasă şi de asta. Prefer să trăiesc 40 de ani cum îmi place, decât să apuc vârsta impotenţei şi să mă abţin de la multe chestii.

Răspuns utilizator avertizat
| Holocaust a răspuns:

*v-a
Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| ateuNEGATIV a răspuns:

Nu niciodata nu am avut experiente de astea, am auzit multe povestii de exemplu la mine in zona 3 pers a intrat trenul in ele doar barbatul a trait erau 2 fete gemene, pe cumnatul meu a cazut un zid de la 6 metri are probleme cu capul in rest e ok, pe TPU mi-a zis o fata ca a avut un acsident de masina iar ea a trait eu nu cred in divintati au avut noroc mare

| mat31new a răspuns:

Da, eram cu sania pe o panta foarte abrupta cu copaci si era sa ma lovesc de un copac dar am trecut pe langa el insa am dat cu capu de stalpul de la gard dar nu mi-am spart capul ci doar m-a durut cateva zile.

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Da am avut un accident de masina langa biserica eram cu o toyota land cruiser si ne-am urcat peste o masina mai mica si toyota noastra a mers pe 2 roti era sa ne rasturnam dar nu s-a intamplat asta

| freebiker a răspuns:

Cei care au fost "salvati" de dumnezeu si alte persoane nu, in acelasi accident, sunt niste ipocriti. Bine ca am scapau eu, ce conteaza ca au murit alti 10... dumnezeu exista, cel putin pentru mine

| asdfghjkll a răspuns:

nu