| Kramerwalt a întrebat:

Aveti o relatie personala cu Dumenzeu?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Religia mea nu mi-a adus fericirea, insa a venit un moment in viata mea in care L-am intalnit pe Domnul Isus acela care este dragoste, care si-a dat viata de dragul meu pentru a fi rascumparata din felul meu desert de vietuire, am o relatie personala cu El, Il iubesc si El ma iubeste. Imi da bucurie si fericire, imi poarta de grija, si nu as renunta la El pentru nimic din lumea aceasta.

21 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Si azi, ca pe vremuri, Dumnezeu face tot ce depinde de El pentru a apropia Imparatia Cerurilor de noi.Fiecare om, ajuns in punctul acesta, face o alegere.Prin atitudinea sa, fie va spune''pleaca, Doamne'', fie va spune''ramai cu mine, Doamne''. Domnul sa te binecuvanteze!

| Kramerwalt explică (pentru Raniia):

Da,alegerea sta doar in mainile noastehappy. Slava Domnului ca am spus DA! Nu voi regreta nici o data decizia luata.Domnul sa va binecuvanteze si pe dumneavoastra si poate cine stie sa ne vedem cu bine.happy (daca nu aici SUS cu siguranta)

| Inferno a răspuns:

Arata-mi-L si-ti voi spune.

| 4b a răspuns (pentru Inferno):

big grin nu poti privi soarele, una din operele Sale, si tu pretinzi sa-L vezi...

| RAY a răspuns (pentru 4b):

Cum adica nu poti privi soarele? cine te opreste sa-l vezi

| Inferno a răspuns:

Sa-i sluzesc? Pe cine? Sunt mai multi?

| OOOLEOOO a răspuns:

Prin meditatie.

Da

| RAY a răspuns:

Inca nu am innebunit sa am relati cu pers imaginare

| raresbarbier a răspuns:

Da

| florinmarius20 a răspuns:

Da, il simt in mine dar ca orice om mai simt si alte entitati, adica raul.happy

| Loora a răspuns:

Da. Pot spune ca am o relatie atunci cand ma rog Luihappy! Comunic cu ajutorul rugaciunii.

| Mișika a răspuns:

Sunt prea pacatos ca sa pot avea o relatie personala cu El.

| EmaS a răspuns (pentru Mișika):

Dar El ne numeste prieteni, fii Lui. Stiu ca intre un tata si un fiu exista legaturi puternice!

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Mișika):

Păcătos mic..nu vrei să facem păcate împreună?

| Raniia a răspuns (pentru Mișika):

Priveste linistit minunile lui Dumnezeu ''si nu fi necredincios, ci credincios''.

| Mișika a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Stii, am 17, te-ar baga la corupere de minori.winking

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Mișika):

Ne potrivim..eu 16winking

| Mișika a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

laughing, chiar ca nu credeam ca ai varsta astatongue, in fine laughing

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Mișika):

Dar ce credeai?
thinking

| Mișika a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Sincer, dupa raspunsuri, am observat o nuanta mai matura, m-am gadit ca ai in jur de 18-19 anibig grin, si credeam ca iti bati joc de mine pentru ca esti mai maretongue Hi, hi.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Mișika):

Nee..eu daca e sa imi bat joc de adevaratii retardati.cei autentici
Cu tine doar am glumit.
Sa ai o seara minunata!