| anonim_4396 a întrebat:

Azi am auzit o tampenie:
Cica e pacat sa practici yoga! laughing
E adevarat sau nu? Mie mi se pare cam "deplasata" ideea asta. Voi ce credeti? big grin As dori niste argumente care sa va sustina opiniahappy.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In viziunea crestina chiar este pacat! De ce? Deoarece yoga este practicata de budisti, care aplica credinta in Buddha!

30 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Cum de reusesti sa traiesti pe acest pamant? Ma-ta te mai suporta?

| trolololo a răspuns:

Ești fără speranță băiețaș. Mergi la Socola.

| anonim_4396 explică (pentru trolololo):

Am facut una n-am nevoie! Dar tie ti-ar prii!

| OOOLEOOO a răspuns:

Yoga sau alte tehnici asemanatoare sunt esentiale pentru disciplina emotionala.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Totul e pacat doar datul de banii la biserica nu este

| Lizzu a răspuns:

Daca te iei dupa minti inguste, ORICE e pacat...

| ErrorFound a răspuns:

De ce ne pui sa-ti spunem ceva ce stii ceva?
Nu-i o tampenie, e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o. Printre multe altele...

| Miauti a răspuns:

Nu stiu ce treaba are hinduismului cu crestinismul in afara ca, crestinismul spune ca toate celalate religii sant ale Dracului.

Bine ca nu ai auzit-o paia cu "e pacat sa te epilezi"

| HueyFreeman a răspuns:

"am auzit o tampenie" De ce ti s-ar parea adevarate tampeniile?

| anonim_4396 explică (pentru HueyFreeman):

Pai din punctul meu de vedere, este o tampenie, insa nu toti avem mereu aceeasi parere, deci voiam sa aud si altelehappy. Poate sunt persoane carora nu li se par o tampenie, ci un adevarwinking.

| Maxim96 a răspuns:

Sa meditezi asupra lui Dumnezeu e cel mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci yoga? da crestinismul il practici? daca nu, nu astepta raspunsuri.citeste si te documenteaza fiindca timpul e scurt si trebuie folosit la maxim.argumente? inca un teligent.te-am trecut pi tabel.fii mandru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci...eu voiam pur si simplu sa fac niste exercitii yoga pentru ca am auzit ca ar fi bune pentru cresterea in inaltime. laughing Si de aceea nu vad care e legatura cu religia. Adica, sunt niste exercitii, nu e precum yoga straveche cu ritualuri, meditatii, bla bla bla.straight face

| NGheorghe a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca nu esti sigur, yoga si religia crestina sunt destul de compicate si cu multe chestii in contradictoriu cat si chestii ireversibile. Cand vei fi cu adevarat constient de ceea ce se intampla in realitarea vazuta si cea fenomenala atunci vei fi lucid si capabil sa iei singur decizia cea buna.
Oricum, decat sa faci ceva cu mintea confuza si nelinistita mai repede vei aplica legea nr1 "lupta sau fugi",... acuma vei fugii (apuca-te de altceva (de baschet ) sau de orice activitate care te obliga sa te intinzi).

| Aiwendil a răspuns:

Nu e niciun pacat.E o forma de relaxare si meditatie in acelasi timp adica te rogi sau iti eliberezi mintea in timp ce faci miscare.Mai ales ca toate pozitiile sunt create incat sa te umpli de energie pozitiva. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Aiwendil):

Da rugaciunea nu te umple de energie pozitiva sau stai putin tu crezi in Budha nu?

| Aiwendil a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da.Rugaciunea te umple de energie pozitiva.Nu cred in Budha, cred in Dumnezeu, dar eu accept toate religiile din lume nu sunt genul acela de persoana care sa zica ca crestinismul e singura religie adevarata.

| anonim_4396 explică (pentru Aiwendil):

Ma daca stii si tu acele acatiste restine preotii Bisericii interzic practicarea altei religii sau convertirea in alta!

| Aiwendil a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu practic alta religie.E o diferenta in a practica o alta religie si a accepta celelalte religii ale lumii.

| anonim_4396 explică (pentru Aiwendil):

Atunci nu prea poti sa te numesti crestina intreaba un preot!

| Aiwendil a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai decide tu cat de crestina sunt eu daca nu ma cunosti.Chestia cu celelalte religii e acelasi lucru cu acceptarea a mai multor culorii ale pielii.

| anonim_4396 explică (pentru Aiwendil):

Am zis bvorbeste cu un popa si convinge-te singura!

| Aiwendil a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am nevoie sa vorbesc cu un preot. Daca preotii nu accepta celelalte religii treaba lor.Asta insemna ca nu iubesc pe toata lumea si totul asa cum zic ei.

| anonim_4396 explică (pentru Aiwendil):

Mai e bine sa ai o opinie fixata mai bine.Zic si eu.

| 22SWAG22 a răspuns:

Nu este

| NastaseAlina a răspuns:

Yoga este un sport care nu are de-a face cu religia. Ce ai auzit este clar o tampenie, dupa parerea mea!

| anonim_4396 explică (pentru NastaseAlina):

Tu de unde sti asta? Inca o forma a inculturii? Documenteaza-te! Incerc sa ma abtin sa va mai raspund la raspunsuri tampite dar nu ma pot abtine cand vad asa ceva!
Ioghismul apartine budismului dragut-o! Este legat foarte strans de budism care SURPRISE chiar este o religie!

| trolololo a răspuns (pentru anonim_4396):

Yoga contemporana nu are legătura cu vreo religie. Este o forma de sport și meditație pentru relaxare.

Sa nu mai zic ca ești prost informat și ii dezinformezi și pe alții cu pseudo-inteligenta ta. Yoga este originara din India și nu are nici o treaba cu budismul ci cu hinduismul. Informează-te înainte sa debitezi prostii.

| Veliar a răspuns:

Nu comentez, sa nu ma dau de gol big grin