| anonim_4396 a întrebat:

Ba am auzit ca o inviat Hristos.
Cand si unde s-o intamplat?
Ieri sau Azi? Ca am vazut ca toata ziua numai asta da la TV, as vrea sa-l intalnesc si eu.

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Hristos nu a înviat nici ieri, nici azi. El este Viu şi stă la dreapta Tatălui, s-a întrupat acum mai bine de 2000 de ani şi atunci a murit în locul tău pe cruce, iar apoi a înviat.
Dacă vrei să Îl întâlneşti nu trebuie decât să Îl chemi în viaţa ta, să îi spui că vrei şi tu să Îl cunoşti, că ai dori să primeşti şi tu iertare de păcate, să frecventezi o biserică în care Dumnezeu lucrează căci credinţă vine în urmă auzirii Cuvântului!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

E la bordel, e ocupat...

| Andrei7520152 a răspuns:

L-ai ratat, acu l-am vazut pe OTV.

| ZK a răspuns:

Nu există Hristos.
P. S.:Tu vorbești serios?

| 1Mihai1 a răspuns (pentru ZK):

Ce ai băut? Zi-mi dovada că nu exista!

| ZK a răspuns (pentru 1Mihai1):

Mai bine zi-mi tu dovada ca există.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru ZK):

Tu contrazici.

| ZK a răspuns (pentru 1Mihai1):

Crede în ce vrei.Eu nu te oblig să nu mai crezi.

| dragos9234 a răspuns:

Este la mine, bem un pahar de apa sfintita. Te invit si pe tine daca vrei sa il cunosti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A inviat acum 2000 de ani..aceasta este sarbatorirea invierii..multi dintre dintre voi ori sunteti redusi ori purn si simplu sunteti frt prost informati

| 1Mihai1 a răspuns:

Nu cred straight face

| Safire17 a răspuns:

Aici vei gasi mai multe informatii despre Invierea lui Hristos: http://www.rcrwebsite.com/resurrection.htm
Momentul in care il vei intalni va fi atunci cand mori, deci nu cred ca vrei acest lucru.

| nimeeee a răspuns:

A inviat acum 2000 de ani si te rog nu-ti bate joc de cuvantul Domnului! dupa ce vei muri Domnul te va invia, si atunci o sa vezi unde vei ajunge daca iti bati joc de cuvantul Domnului!