| kamykaze88 a întrebat:

Ba batalia intre atei si credinciosi e numai la inceput. Stiti cine o sa castige? Cei care sunt ca mine "Traiasca pacea pe planeta si toate zeitatile"

11 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

''Razboiul'' nu se va termina niciodata, te poti doar retrage din el si sa spui asa cum ai zis tu "Traiasca pacea pe planeta si toate zeitatile"

| 4b a răspuns:

laughing greul de abia acum incepe...

| martzian a răspuns:

Kamykaze88, batalia de care vorbesti nu exista. Este vorba doar de incercarea crunta a celor din a doua categorie de a-i constientiza pe primii (si pe tine) de pericolul in care se afla. Si da, nu toti cei care se dau crestini sunt astfel, Biblia ne avertizeaza cu privire la asta. "Dupa roadele lor ii veti cunoaste"...

| Silviuloan a răspuns:

Razboiul va fi castigat de crestini citeste Apocalipsa.

| kamykaze88 explică (pentru Silviuloan):

Mai baiete eu cred ca tu esti cam instabil religios. numele tau vine de la un band si de fapt este dethklok din serialul metalocalypse in care sunt demoni anti-crist si alte chestii plus ei canta death metal

| Silviuloan a răspuns (pentru kamykaze88):

Draga dobi toc nu e numele acela. Daca nu stii engleza shut! tradu pe google translate death si clock si dupa aia te iei de mine k?
Pace.Pa.

| kamykaze88 explică (pentru Silviuloan):

Tu esti crestin dupa ce ma faci animal? si ceasul mortii? tot a "satanism" suna. app eu sunt politeist si am sa ard in iad dar tu esti crestin si cred ca ai sa faci la fel pentru ca te comporti ca si un... om. nu stii ce exemplu a dat Isus? baiatu daca esti crestin studiaza prima data Biblia si apoi rupete pe bloguri cu acest subiect

| Silviuloan a răspuns (pentru kamykaze88):

Tu sa nu ma judeci pe mine.k? Din cate imi amintesc te-ai luat de numele meu aiure, ce treaba ai tu daca eu mi-am pus numele asta? nu inteleg are vreo semnificatie numele asta. Uite-te la raspunsuri sunt mult mai explicative decat a altora. inclusiv versete din biblie.

| Leutzbv a răspuns:

Intrebare care era? " Stiti cine o sa castige "? Ori ti-ai raspuns singur?

| kamykaze88 explică (pentru Leutzbv):

Intrebarea era pentru cele doua "tabere" la final zeii o sa castige

| Nonono a răspuns:

Nu e nici o batalie intre atei si credinciosi, ci doar sunt diferite pareri.
Cei care cred ca sunt din "coada de maimuta", ori "bing-bang", ori "buda" etc...ei nu cunosc ratiunea si iubirea...in fine.
"Fara Dumnezeu, fara Credinta omul devine un animal rational care vine de nicaieri si merge spre nicaieri." Petre Tutea.
Eu zic sa te informezi mai mult, fiindca internetul ofera dea informatii mama, mama.

Si uite: iti dau un link...vezi si tu, poate intelegi ceva. Bafta!

http://www.crestinortodox.ro/editoriale/ateul-credinta-135515.html