| DeathTheKid a întrebat:

Ce-i cu toata cearta asta dintre atei si credinciosi pe TPU?

11 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Credinciosii sunt niste oameni slabi, care se incred in orice dupa cum bate vantul, Eu sunt de acord cu castrarea sau eutanasierea lor.

Religia este una din cele mai mari afaceri din lume de jecmanirea populatiei, in schimb ofera o minciuna pe bat pe care cei mai multi o accepta.

| DeathTheKid explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Vad ca tu in legatura cu orice nu ai inimastraight face

| DeathTheKid explică:

Era sens figuratstraight face

| DeathTheKid explică:

Nu am zis ca nu e inteligenta...am zis asta pentru ca nu imi place gandirea ei in legatura cu un aumit subiect

| DeathTheKid explică:

Hmm,pentru ca ea crede ca daca eutanasiezi ceva rezolvi lucrurile, iar problemele nu se rezolva asa

| DeathTheKid explică:

Pai de ce sa moara pentru ca nu iti plac tie...nici mie nu imi plac tiganii, dar cu oamenii grasi ce ai?laughing

| DeathTheKid explică:

Eu te intrebam de oamenii grasithinking asta ai tu cu ei?laughing

| DeathTheKid explică:

Ehhlaughingaia doar dau dovada de lipsa de neuroni

| DeathTheKid explică:

Frate,ai nevoie de cativa neuroni sa gandesti ca arati ca naiba in pantaloni scurti daca nu ai tocmai o anumita structura

| DeathTheKid explică:

Acesta este unul din motivele pentru care nu imi place sa merg la marelaughing

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru DeathTheKid):

E una sa crezi intr-o entitate suprema si alta sa crezi in dumnezeul prezentat de religie. Unul care crede in povestirile dintr-o carte il consider un om incult.

gandeste-te ca biblia este o carte scrisa de niste oameni destepti care au trait acum 2000 de ani, rezumata la mentalitatea acelei perioade.
Daca atunci oamenii se rugau la imparati si faceau plecaciuni, si sacrificau virgine pentru a ploua, acesti oameni destepti care au scris biblia sau inspirat din acele vremuri, inventandu-l pe Dumnezeu, ca pe o persoana mai presus de oameni la care trebuie sa ne inchinam si-i ridicam biserici (cum sunt templele faraonilor) si multe alte prostii. Chiar crezi ca o entitate suprema ar avea timp si nevoie de niste firimituri pierdute prin univers(noi adica)

Voi vi-l imaginati ca si cum Dumnezeu a exista doar ca sa va slujeasca pe voi sa va asigure viitorul pe lumea cealalta, sa va protejeze de necazuri si multe altele. Deci voi credeti ca Dumnezeu este sclavul vostru. Asta e conceptia crestinului de rand.