| anonim_4396 a întrebat:

Buna sad Azi am avut o cearta cu mama mea, deoarece nu m-a lasat la ziua unui coleg (eu fiind clasa a 9-a) si m-am enervat asa tare incat i-am zis ca imi doresc sa moara si s-o vad la 20 metri sub pamant crying Chestia e ca acum imi pare rau, mai ales in fata lui Dumnezeu! Cum am putut sa-i zic asa ceva mamei mele? Ce pot face ca sa ma ierte Dumnezeu? Imi este frica sa nu mi-o i-a de tot. crying

35 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns (pentru LaChatte):

Cu ce i-a gresit lui Dumnezeu daca a spus asa ceva mamei sale?
In primul rand, mai passenger, mamei tale sa-i ceri scuze.
Si eu sunt tot clasa a 9-a, stiu cum e.
Poate ai exagerat putin.cam mult, dar s-a intamplat.asta e.Te-a enervat situatia respectiva,si te-ai descarcat.
Incearca sa-i ceri scuze mamei tale, nu cred ca a facut o greseala atat de mare, incat sa merite asemenea cuvinte.Arata-i ca o iubesti...
Legat de Dumnezeu,hmm, mda, cine nu te lasa sa te rogi la El.Multumeste-i ca mama ta e inca in viata.
Acum o saptamana aproximativ,a murit mama unui coleg de cancer.
Era distrus,omule, distrus! Stii ce-i aia?!
La inmormantare nu s-a oprit din plans...
Deci, multumeste-te cu ce ai.In viata ai parte si de bune, si de rele.Trebuie doar sa le accepti, si sa gandesti pe termen lung, sa stii care pot fi consecintele...
Bafta! Si revin-o cu picioarele pe pamant (:.

| DorelSudoru a răspuns:

Esti un **** prost...aha ai ceva de comentat? Si asta pentru ca iti pare rau in fata lui d-zeu.straight face
Ce fal pui problema...

| LaChatte a răspuns (pentru Holocaust):

Pai i-a cerut lui Dumnezeu ca pe mama ei sa o vada in pamant la 20 metri si de asta i-a cerut iertare lui Dumnezeu (ca sa nu o ia pa mama ei).

| izabela1234 a răspuns:

Cum poti sa ii zici asa ceva mamei tale. Oricat de tare te-a suparat e mama tasi cred ca nu trebuia sa ii zici asa ceva. pune`te un minut in locul mamei tale si imagineazati cum ar fi daca ti-ar spune copilul tau asa ceva? tu nu ai cum sa intelegi acum deoarece nu ai copii.cred ca ar trebui sa ii ceri iertare mamei tale.

| Suntbaiat123456789 a răspuns (pentru anonim_4396):

@anonim_4396, nici tu nu știi să scrii corect. Și vei ajunge în iad deoarece nu crezi în bunul Dumnezeu.