| Gabitzu246 a întrebat:

azi noaptea am avut un vis foarte ciudat am tot cautat o explicatie la el dar nu am gasit nimic sa va spun despre vis:
Alergam spre o biserica care nu am mai vazut-o in viata mea acolo era foarte cald chiar ma sufocam si nu stiu de ce m-am dus sa ma spovedesc lucru pe care nu l-am facut niciodata iar preotul de acolo incepuse sa imi spun ca nu e bine si ca vede raul in mine si cand a inceput el sa vorbeasca acolo nu ma mai puteam misca si aveam o senzatie de durere in piept. Va rog sa nu ma luati in ras eu de felul meu sunt destul de sceptic cand vine vorba de vise si toate astea dar acest vis chiar m-a pus pe ganduri, va rog mult sa ma ajutati am doar 16 ani.

Răspuns Câştigător
| fma883 a răspuns:

Nu da asa mare importanta viselor...ele sunt modalitatea perfecta a diavolului de a manipula si a intra in contact cu oamenii. si eu am avut o experienta neplacuta intr-o seara. 3 noaptea se spune ca este ora diavolului din anumite motive. ei bine eu eram in stare alfa ( jumatate treaza jumatate adormita)pe la 3 jumate si am inceput sa aud voci rasete tipete in capul meu din ce in ce mai tare pana m-am trezit din cauza fricii. am avut tupeu sa ma culc numai la 4. si cand am reusit sa adorm am visat ca eram in casa mea unde erau demoni si o aura intunecata si negativa. era intuneric afara iar parintii mei nj unde erau. ma rog sar peste detalii. l un moment dat am fugit in bucatarie unde am dat de un demon si sa*ana deghizat in inger. de prima data cand l-am vazut imbracat in alb cu par blond si ochi deschisi la culoarea mi-am dat seama ca era rau dar nj dc big grin asa ca m-am prefacut k el e intr-adevar bun pana ce am fugit in camera mea. apoi pur s simplu aura din casa si demonii au disparut si a aparut in fata mea ala raw, tot deghizat. eu am incerkt sa fug insa mi-a zis exact asa ''nu ai cum sa fugi deoarece acesta este un vis'' ma pisam p mine d frica in vis laughing aiurea a fost k atunci cand a zis asta mi-am dat si eu seama ca visez. oricm ciudat a fost ca a inceput sami vorbeasca si sami transmita informatii. el spunea cate ceva pe rand, dar parca telepatic imi erau transmise mult mai multe informatii despre ritualuri, societati secrete etc. si apoi m-am trezit. concluzia : am luat o ditamai sperietura, probabil am intrat in contac cu el. dar nu am patit nimic rau, nu mam cerat cu nimeni, nu s-a intamplat ceva raw cu niciun prieten sau vreo ruda, totul a fost normal. asa ca nu te mai gandi la asta. pe moment te sperii dar nu conteaza. daca tu creziin dzeu si ce e bun, atunci nu ti se intampla nimic.

10 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Eu am visat odata ca eram la scoala. Urmatoarea zi chiar am fost la scoala!

| adyth a răspuns:

Visele nu trebuiesc bagate in seama decat atunci cand simti TU ca ceva e in neregula. Evident te-ai cam speriat de cosmarul asta, si cred ca stii prea bine de ce. Visele intotdeauna scot la iveala ce tu vrei sa ascunzi chiar si de tine insati. Nu stiu ce relatie ai tu cu religia sau biserica, insa daca tu simti ca are un mesaj pentru tine acest vis, doar tu il vei descoperi. Nimeni nu-ti poate interpreta visele, doar tu esti capabil sa o faci pentru ca doar tu stii de tine. Te sfatuiesc sa te gandesti la ce reprezinta pentru tine fiecare secventa din acest vis, sa te gandesti ce relatie ai tu cu fiecare obiect/lucru/persoana care apare in el, si nu uita ca nu totdeauna ceea ce visezi are aceeasi semnificatie pe care o vezi. Viele vorbesc si ele in figuri de stil.
Te simti cumva vinovat de ceva? Crezi ca viata ta nu e asa cum ar trebui? Ai luat vreo decizie gresita? Ai regrete? Gandeste-te si la asta.
Bafta, si ai grija de tine happy Sanatatea nu tine doar de trup.

| m3m0 a răspuns:

Nici eu nu m-am spovedit pana acum, dar oricum ai facut pacate mari? cred ca e doar un vis, si eu am avut vise ciudate, da nu e nevoie sa confunzi visele cu realitatea.

| DonyHD a răspuns:

Clar, o sa ajungi in iad :O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca dai prea multa atentie viselor in loc sa dai atentie realitati in care traiesti, creierul isi imagineaza multe o ea razna cans visam ratiunea dispare

| AshuraElric a răspuns:

Cred că cel mai bine ar fi să vorbeşti cu un psiholog...în liceu ar trebui să fie unul.Nu te poţi duce la preot spunându-i "Şti,m-am gândit să-ţi fac o vizită din moment ce am avut un coşmar legat de acest loc", iar îţi va spune că eşti un păcătos şi va trebui să spui nu ştiu ce rugăciune până la sfârşitul vieţi... Poate este ceva ce te-a marcat, şi poţi găsi un răspuns dacă întrebi pe cineva care se ocupă cu psihologia.Stai liniştit, nu vei păţi nimic, cu toţii avem coşmaruri uneori.

| LucyTheSavior a răspuns:

Pai ar trebui sa vb cu un preot sau cv...

| Smokiee a răspuns:

Visele sunt prima modalitate de eliberare a inconştientului, aceste fiind considera rezervorul trăirilor refulate, adica tot trecutul tau, tot ce ai incercat să uiţi, tot ce ai trăit şe află în inconştient, şi funcţia aparatului psihic este aceea de reducere a tensiunilor prin eliberare a acestor tendinţe refulate, prima formă de eliberare fiind visele, care apar explicative sau imbrăcate în diferite simboluri. Dacă nu deţii capacitatea de a avea vise premonitorii, atunci aceasta este explicaţia psihologica şi cea exactă cu referire la vise, si în acest caz nu ai de ce să îţi faci griji, ci doar să încerci să analizezi ce ai visat şi să traspui pe realitate ca să vezi de fapt sub ce formă s-au manifestat aceste refulari. O altă teorie spune că, în mod normal, când ne trezim şi avem mintea limpede, fiindca aparatul psihic si-a îndeplinit funcţia aceasta, de descărcare, nu este sănătos să ne mai gândim la ceea ce am visat deoarece atunci am încărca din nou memoria cu acele lucruri şi nu vom mai putea acumula foarte bine informaţiile noi. Priveşte inconştientul ca şi cum ar fi un cos de gunoi, tot arunci în el pana când începe să emită un miros neplacut, după carte arunci gunoaie prin casă, fiindcă nu mai ai loc în gunoi şi tot aşa. La un momen dat, v-a fii nevoie de o curăţenie generală, şi rolul asta este funcţia primară a aparatului psihic. Deci, nu ai de ce să te îngrijorezi.

| danyinotatoru a răspuns:

Poate ar trebui sa mergi la o biserica si sa te spovedesti.