| anonim_4396 a întrebat:

Bună, ce parere aveți despre schimbarea religiei?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cred ca e important găsim religia adevărată și atunci sa ne-o schimbam. Avem exemple biblice de creștini care si-au schimbat religia. Unul din ei a fost apostolul Pavel. Deci, nu e greșit sa o schimbi.

| milan9 a răspuns:

Depinde la ce te referi...
Si asta pentru ca Hristos a legat însăşi mântuirea oamenilor de Biserica pe care a întemeiat-o dar si de PREOTIA CRESTINA. Există zeci şi zeci de versete în acest sens:

- "Ca s-o înfăţişeze Sieşi, Biserică slăvită, NEAVÂND PATĂ sau GRESEALĂ, ORI ALTCEVA DE ACEST FEL, ci ca să fie sfântă şi FĂRĂ DE PRIHANĂ."- Efeseni 5, 25-27
"Drept aceea, luaţi aminte de voi înşivă şi de toată turma, întru care Duhul Sfânt v-a pus pe voi EPISCOPI, ca să păstraţi BISERICA(sg.) LUI DUMNEZEU, pe care a câştigat-o cu însuşi sângele Său." - Fapte 20, 28
 „Şi EL ESTE CAPUL trupului, al Bisericii; El este începutul, întâiul născut din morţi, ca să fie El cel dintâi întru toate." - Coloseni 1, 18

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns:

Ca saltul din lac in put.
Unui copil ii spui cum vin pe lume copiii?
Vine barza s-a.m.d.
Asa si crestinilor mititei le povestesti de Doamne Doamne, sa fie cuminti ca de nu ajung la cuptor.
Doar ca unii cresc si raman tot la faza cu Doamne Doamne.

| VelaJohnny a răspuns:

Depinde cu ce o schimbi.

| Aslam a răspuns:

Este o prostie.
Te nasti ateu, parintii iti schimba religia in crestin, apoi la maturitate tu iti schimbi religia in musulman.
Ce ai rezolvat? Nimic, ai sarit din lac in put.
Atata vreme cat crezi in religii si spiridusi magici, nu vei gasi niciodata pacea sufleteasca. happy

| Stone_Miggy_1990 a răspuns:

O religie trebuie sa se bazeze pe Biblie si nu pe traditii si superstitii omenesti. daca ai citit Biblia si crezi ca religia, in care te-ai nascut, pune accent pe altceva decat Biblia atunci cugetul tau iti va spune ca nu e bine. daca te-ai fi nascut musulman, hindus sau altceva si ai fi aflat de BIblie, Isus, oare ai mai continua sa te rogi la pietre (sculpturi ale lui BUdha) sau lui Alah sau sa venerezi nu stiu ce animal in Africa? credinta tine de cugetul fiecaruia, nu trebuie sa lasam pe altii sa gandeasca pentru noi

Răspuns utilizator avertizat