| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre schimbarea orei. E buna sau nu?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e buna, o prefer pe cea de vara.

| AdrianaBacescu explică (pentru suntserios):

De ce o preferi pe cea de vara?

| suntserios a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Ca e lumina pana mai tarziu

| AdrianaBacescu explică (pentru suntserios):

Pe cea de iarna nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O porcarie. Jumate' din firme isi mai schimba si ele programul vara si iarna, in final degeaba mai avem ceasuri, daca le f tem dupa cum au unii chef.

| AdrianaBacescu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Preferi pe cea de iarna?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Prefer sa nu se schimbe deloc. Sa se adapteze omul singur dupa solstitiu, nu sa ni se impuna brusc diferenta de o ora.

| AdrianaBacescu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nici ora de vara?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Imi sunt indiferente. Ora ar trebui sa ramana aceeasi, sa se schimbe doar lumina si conditiile meteo.
Oricum ai da-o, ca e ora 5 sau ora 6 dimineata, iarna tot intuneric este. Deci nu au rezolvat nimic.
Iar vara oricum e lumina mai mult timp, ce sens are sa mutam si ora? Ajungem sa avem lumina la ora 22:00, cand unii ar vrea sa doarma deja. Mai bine ar dormi daca ar fi intuneric de mai mult timp.