| angelica02 a întrebat:

Buna ce pot face daca m-am indragostit de preotul satului eu nu vreau asta dar daca simt nu am ce sa fac ajutati-ma eu nu glumesc vorbesc foarte serios! multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Christel a răspuns:

Spune-i preotului respectiv ce simţi pentru el, ca să se poată feri de tine, că tu nu vei prea putea să te fereşti de el.
Pe lângă asta, poate-ţi dă şi vreun Canon, să te potolească.
Eu nu pot să-ţi spun decât că e o ispită şi să repet ceea ce repetă mereu Mitropolitul Olteniei, Înaltpreasfinţitul Irineu: "Acest neam de draci iese cu post şi rugăciune.".
Ţine post şi roagă-te la Dumnezeu să te scape de dracul ăsta care te ispiteşte, că e dracul curviei!

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Sa pleci din sat.

| Holiday a răspuns:

Ce ar trebui sa faci si daca te-ai indragosti de un miner, strungar, profesor, politist, sau ce vrei tu CASATORIT: sa iti cauti de drum, adica pe altcineva. stiu ca nu e usor, dar e singurul lucru corect pe care poti sa-l faci.

| Marian001 a răspuns:

Preotul este cel mai de vaza om din sat, el trebuie sa fie barbatul unei singure femei, dupa cum scrie si in Noul Testament.Deci Preotul, casatorit fiind, nu ai ce cauta la el, sau sa intri in discutii de acest fel cu el, ca sa nu ii fii o sminteala.Si vorbii prin sat asa ceva sa nu se auda despre preot ca ar fi implicat. Uita aceste lucruri.Bafta.

| GroanOfwinD a răspuns:

Doamne... mare e grădina pe care ai făcut-o.Ce poți face? Cum adică, simți, dar nu vrei? laughingBagă-te pe el.