| RansleyGriswold a întrebat:

Buna!
Cine imi spune care sunt semnificatiile FIECAREI culori?
Si semnificatia celor 4 elemente?
Carcaterul unei persoane pisica si unei persoane caine?
Dau fundita caruia care raspunde la cele 3 intrebari

Răspuns Câştigător
| AndaDaniela a răspuns:

Alb – este prin excelenta culoarea puritatii, ea aduce speranta, bucurie, succes. Este culoarea copilariei si a reinnoirii
Albastru – este culoarea apei si a cerului, a intelepciunii, a pacii dar si a profunzimii, a necunoscutului si a frumusetii. Este de asemenea culoarea protectiei si a dragostei sincere.
Gri – este culoarea tristetii si a pierderii sperantei, dar si a depresiei
Galben – culoarea soarelui care straluceste si incalzeste. Simbolizeaza bogatia si succesul. Cu cat galbenul este mai pur, cu atat semnificatia lui este mai pozitiva
Negru – este culoarea care reprezinta concretul, neantul. Negrul absoarbe celelalte culori, este simbol de austeritate si rigoare. Simbolizeaza noaptea, tenebrele si moartea. Pe de alta parte, evoca adesea calmul si meditatia
Portocaliu – este rezultatul amestecului dintre rosu si galben, ceea ce ii da o dubla semnificatie. Indica in aceeasi masura pasiunea, brutalitatea, caldura, ipocrizia si actiunea. Este culoarea focului, a soarelui care se trezeste si apune, sinonim cu dimineata si seara.
Roz – este o culoare strengara, inocenta si dulce. Este semnul iertarii si al prieteniei. Ca si portocaliul, este rezultatul unui amestec de culori, rosu si alb, culori opuse dar care se completeaza foarte bine
Rosu – este o culoare vie. Evoca vitalitatea, energia, forta, dar si brutalitatea, violenta, dificultatile, orgoliul, suferinta. Nu trebuie sa uitam ca rosul este, de asemenea, culoarea dragostei. O dragoste pasionala, arzatoare si fara sfarsit
Verde – culoarea naturii si a vietii. Adesea asociata cu banii, culoarea verde anunta bunastare si reusita. Reprezinta calmul, intelepciunea, echilibrul si speranta
Violet (mov) – este culoarea independentei personale. Rezulta in urma amestecului dintre rosu si albastru, simbolizand pasiunea care se stinge. Reprezinta, de asemenea, singuratatea si individualismul.
Cat despre elemente ele semnifica caracterul de obicei...
Pamantul-fertilitate,liniste,calm,etc...
Focul-vulcanic/a,neliniste,puternic/a,etc...
Aerul-liber/a,independent/a, pradator/pradat
etc...
Apa-usor de traversat("intrat pe sub piele"), bun/a, dragut/a, etc...

11 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Eu nu stiu nici o culoare, care elemente, ce treaba are cu religia?

| BlackSulphur a răspuns:

Nu orice prostie vazuta pe Disney TV se aplica la religie, sa stiti pe viitor...

| RansleyGriswold explică (pentru BlackSulphur):

ARE legatura cu religia (wicca)
si asta vr sa spui ca e o prostie?
studiaza si tu religia WICCA si afla!

| BlackSulphur a răspuns (pentru RansleyGriswold):

"Carcaterul unei persoane pisica si unei persoane caine?" - What the hell?
"Ce semnifica fiecare culoare" - Sunt 1001 de semnificatii in functie de modul in care abordezi tema!
Si am citit despre WICCA, niste jeguri de vrajitori crestinizati/ebraizati, sunt pline invataturile de gunoaie!

| RansleyGriswold explică (pentru BlackSulphur):

Cauta pe youtube Cat Person vs Dog Person si afli despre asta
wicca este o credinta care EXISTA! nu spui niste cuvinte si gata se intampla! cum faceti voi crestinii!

| BlackSulphur a răspuns (pentru RansleyGriswold):

NOI crestinii? Eu crestin? Valea de aici micule vrajitor si apuca-te sa-ti incalzesti cazanul, ca numai vraji n-o sa-ti iasa daca te iei dupa ipocritii astia fumati de mult. WICCA este o amarata de religie ce amestece Iudaismul si Crestinismul cu ocultul. Este ca si cand ai amesteca faina cu smoala!
Asa ca, repet, intoarce-te la ceaun sa fierbi leustean.

| RansleyGriswold explică (pentru BlackSulphur):

Duda nu stii nimic despre WIICA! se vede ca esti iubitor de CAINi
deoarece tu daca auzi de la mata ca dumnezeu te-a creat tu crezi
dumnezeu a existat si poate inca mai exista dar nu are grija de noi!

| BlackSulphur a răspuns (pentru RansleyGriswold):

Ma, tu esti...
In primul rand mata esti analfabet, ca mama ta! In al doilea rand, bine ca stii tu ce cred eu! Bine ca stii tu despre WICCA, nici sa scrii corect nu ai habar.

| RansleyGriswold explică (pentru BlackSulphur):

Ma doare undeva de ce crezi tu
Du-te frate cu dumnezeu inainte vezi poate ajungi sa te sinucizi

| BlackSulphur a răspuns (pentru RansleyGriswold):

Deja nu stiu daca esti troll sau total idiot... Cred ca trebuie sa depui efort instens sa fi in halul asta!

| RansleyGriswold explică (pentru BlackSulphur):

Tu injuri fara motiv
e ca si cum as zice ca mata e curva
si nu stiu nimic despre ea
asa ca nu mai inventa injuraturi care nu isi au rostul :/