| CiocolataDulce a întrebat:

Buna,
Cu ceva timp in urma o prietena mi-a vorbit despre o icoana facatoare de minuni dar nu-mi mai aduc aminte cum se numeste.
Cand venea un pacatos la respectiva icoana nu numai ca nu se putea apropia dar isi schimba si privirea in alta directie.
1.Stiti cum se numeste?
2.Voi credeti icoane facatoare de minuni? Eu DA!

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Du-te la un bar si bea o cafea.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Hombre):

Mai rau se agita, la ora astahee hee Si cine stie ce ne mai intreaba...
Mai bine un laptic ( de capra, daca se poate) si la nani! happy

| oprescudorin11 a răspuns:

Poate te referi la istoria Sfintei Maria Egipteanca.A stat in fata bisericii multa vreme, cu mult post si rugaciune ca sa poata intra la icoana Sf. Maria Fecioara. Apoi a dus o viata duhovniceasca fara prihana pana la sfarsitul vietii ei. Citeste viata ei si ai sa afli ce te intereseaza.

| Moisie a răspuns:

Icoane este cea a Sfintei Prostii!
Eu cred ca Dumnezeu isi face minunile prin STIINTE, de ex. medicina care ajuta pe absolut toti oamenii din lume, iar acele minuni unice apartin Diavolului care vrea sa fie crezut "dumnezeu"!

| Ben00 a răspuns:

Sunt multe icoane facatoare de minuni, si la noi in tara, si in Rusia sau Grecia. Eu am fost la cea de la Manastirea Hadambu.

| BlueViP a răspuns:

Dumnezeu isi face minunile prin progresele stiintifice si prin vointa omului, nu prin icoane!

| Vlad_Trofin_1989 a răspuns:

Toti nu sunt de accord dar nimeni nu-si argumenteaza raspunsul, mai ales tipii cu barul si cafeaua, nu te obosi sa mai tastezi daca nu ai nimic de spus hombre si aialalta