| MetallZuZ a întrebat:

Buna,cum pot deveni penticostala? ..adica unde ma pot boteza...in Galati...si ce pasi trebuie urmati pentru. asta? Funda. ^^

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

De ce tocmai penticostala? Cand te botezi trebuie sa ai certitudinea ca faci ceea ce trebuie sa fi convinsa ca mergi pe calea cea buna.Cred ca este biserica penticostala in Galati. Poti sa o vizitezi si apoi daca ajungi la concluzia ca doresti sa faci botezul, o sa il ceri.

| MetallZuZ explică (pentru EmaS):

Am vizitat-o si imi place mult religia, te opreste sa faci ce e rau pentru corpul tau..sa fumezi, sa bei alcol..etc. big grinbig grin

| EmaS a răspuns (pentru MetallZuZ):

Este foarte bine atunci, mergi in continuare si vezi daca poti sa traiesti dupa standardele lor. Apreciez pentru ca in ziua de azi tinerii au alte prioritati, dar tu ai inteles ca prioritatea ta este Dumnezeu si mantuirea sufletului.Domnul sa iti calauzeasca pasii.http://www.youtube.com/watch?v=m-YTyqmlVnI

| MetallZuZ explică (pentru EmaS):

Da voi merge, multumesc.

| RAY a răspuns (pentru MetallZuZ):

Acolo unde ai facut vizite faci boteezul dupa ce urmezi un fel de curs de invatare a bibliei

| EmaS a răspuns (pentru MetallZuZ):

Din tot ceea ce am realizat in viata mea, cel mai important lucru pe care l-am facut si nu l-am regretat niciodata a fost faptul ca m-am intors la Dumnezeu si prin aceasta Dumnezeu a binecuvantat si familia mea si copiii mei sunt binecuvantati.http://www.youtube.com/watch?v=orJQjpTQrpo

| Mădă0611 a răspuns (pentru MetallZuZ):

Orice religie te opreste sa faci asta laughing, plus ca poti si fara religie, asa ar si trebui.

| HueyFreeman a răspuns (pentru MetallZuZ):

Serios? Religie face asta? Adica tu nu esti in stare?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru MetallZuZ):

Nu religia te face Duhul Sfint :-).

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Fara suparare, dar primul pas ar fi sa iti schimbi poza de la avatar!

| MMihai a răspuns:

Buna,cum pot deveni penticostala?==la ce ți-ar folosi așa ceva?

| MetallZuZ explică:

Eu vreau doar sa devin, nu e vb de interdictii, si punct. Nu e treaba voastra decevreau eu sa devin penticostala.winking

| PaulVaRoagaMult a răspuns:

Pai trebuie sa fii credincioasa sa numai pacatuiesti.Te alaturi bisericii si vorbesti cu pastoru cand trebuie sa te botezi.Cam asa ceva