| Airbus2000 a întrebat:

Buna, daca mereu am esec in viata si la teste iau note mici chiar daca invat. Ar putea sa fie blestem? Voi ce spuneti?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, inseamna ca nu inveti destul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Poate nu excelezi in multe domenii, dar vei gasi unul unde excelezi!

| KovacsB a răspuns:

Incearca in politica daca ai note mici.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu ești blestemat.

| Whateverrr a răspuns:

Nici vorbă

| IonelaIasmina a răspuns:

Nu, stai liniștit! Așa mai fac și eu. Eu am 10 la toate materiile (nu mă laud, zic asta doar ca să-ți dau un exemplu), dar...se mai întâmplă câteodată să mai iau și un 7, 8 sau 9, dar...media, la sfârșitul anului tot îmi iasă peste 9.70, 80.
Fă-ți o rugăciune înainte de orice test, învață și mai bine și așa sunt sigură că vei lua note și mai mari. Succes! happy

(Funda?)

| Adelina4679 a răspuns:

Nuuu

| LigaFlorin a răspuns:

Ai putea avea o fobie. De obicei noi suntem dependenți de o anumită credință și dacă cineva ar sugera că suntem blestemați (chiar dacă nu este așa) viața noastră este afectată de această credință. Cu tenacitate și optimism vei putea învinge această fobie asemenea lui Abraham Lincoln care de 7 ori la rand a pierdut alegerile pentru a deveni un deputat al statului Illinois, însă a câștigat alegerile pentru președenția SUA.