| anonim_4396 a întrebat:

Bună, dacă sunt în doliu am voie sa ma dau cu ruj deschis la culoare?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Ca sa stii daca e pacat sau nu, trebuie sa ai incredere in oameni, in oamenii care au scris povestile, in oamenii care citesc povestile si in oamenii care se folosesc de povesti.
Cu adevarat poti sa stii daca e pacat sau nu doar daca iti spune Dumnezeu, dar Dumnezeu fiind invizibil, orb si surdomut, nu ramane decat sa ai incredere in oameni. Poti avea incredere in ei? Parerea mea este ca nu, deci pacatul relativ la o credinta e inexistent si fara valoare. Deci poti face orice doresti ca pacat nu exista.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nimeni nu iți interzice nimic

| AndreeaIoana22 a răspuns (pentru sierra1):

Nu e vorba de interzicere, dar e ok sa am ruj strident și sa port doliu?

| sierra1 a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

Citește: cum te simți tu bine, așa e ok

| AndreeaIoana22 a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

Nu e păcat? Eu asta întreb. Nu daca ma simt eu bine sau nu.

| suntserios a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

Fix despre asta e doliu. Despre ce simți tu pentru cel disparut. Daca tu tii doliu pentru ca asa vrea biserica pierzi timpul degeaba.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, logic ca ai voie. Ce legatura are doliul cu culoarea rujului? Sau tu planuiesti sa iti dai cu ruj negru?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doliu porti pentru tine nu pentru alti

| pacatosulBogdan a răspuns:

O crestina nu se sulemeneste si nici nu se impopotoneaza! Nu se impaca spoitul cu smerenia si buna-cuviinta crestina.