| Ella203 a întrebat:

Buna de o saptamana si ceva am inceput sa visez in fiecare noapte un barbat (il cunosc ) ideea e ca eu nu il plac sau ceva de genul dar il visez noaptea de parca am fii impreuna (tin sa mentionez ca e cu 20 de ani mai mare, adica eu nu l-as vedea niciodată ca prietenul meu) iar cand il vad ma simt ciudat (adica ma sperie faptul ca e imbracat asa cum l-am visat noaptea). A si cateodata din senin imi vin in minte amintiri cu el.
Ce credeti ca se intampla?
Credeti ca e ceva necurat la misloc?
Ce sa fac sa se opreasca?

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Se întâmplă că ești îndrăgostită de el. 2. Totul e foarte curat. 3. Ori faci ceva cu el, ori cauți pe altul și faci ceva cu acela.

| Ella203 explică (pentru sadrian46):

Wtf.Nu vreau sa fac nimic cu nimeni

| Ella203 explică (pentru sadrian46):

Nu cred ca imi place

| sadrian46 a răspuns (pentru Ella203):

Îl visezi îmbrăcat cu niște haine. A doua zi el apare în exact acele haine. Astfel faci precogniție, ghicești ce va fi mâine cu el. Asta denotă o conexiune inconștientă puternic, care apare atunci când ești afectată puternic. Aasta îți spune creierul tău. Asta este ceea ce crezi în profunzime.

| sadrian46 a răspuns (pentru Ella203):

Îl visezi fiindcă vrei.

| lpavel a răspuns:

Nu e nimic necurat! Adormi gandidu-te la el de aceea il visezi.
Chiar daca zici ca nu-l placi, undeva in subconstientul tau il apreciezi cumva si il placi, dar mintea ta iti spune ca nu e pentru tine, de aici si dilema ta.
Ocum ar fi daca nu vrei sa fi cu el nimeni nu te obliga sa fi deci nu ai pentru ce sa-ti fie frica... laughing

| Ella203 explică (pentru lpavel):

Dar il visez de aproape 2 saptamani

| lpavel a răspuns (pentru Ella203):

Asta pentru ca te gandesti la el cand te bagi la somn, ti-am mai zis...
Ocupa-ti mintea cu ceva pana te ia somnul: filme, citeste sau orice!

| aditimus a răspuns:

Pentru inceput roaga-te la Maica Domnului si in al doilea rand da cu tamaie prin casa...

| lpavel a răspuns (pentru aditimus):

Serios? Asta e sfatul tau? laughing uitat-te dracu la un desen animat in loc sa dai sfaturi... laughing

| Seba2013 a răspuns:

Daca vrei sa rupi "devenirea" lui Heraclit si sa iesi din destinul, fatumul, viitorul, himera simturilor (esti atacata de utopie, idealisme) iar singura iti este greau sa devaluezi acea forta. Trebuie sa iti impui propia lege, propiul vointa. Vointa ta contra forta destinului impus din exterior ( A, şi nu non-A. Parmeneide blocheaza devenirea lui Heraclit). Ai baut mult din raul Lethe si dusmanii te-au atacat cu perdele de fum ca sa nu mai vezi. Te-au luat ostatica si ti-au dat multe bauturi ametitoare ca sa uiti cine esti. Trebuie sa bei din raul mnemósine sau sa asculti de trimisii Lui ca sa iti amintesti de originea ta si sa te trezesti din sclavia aia ca sa te intorci acasa.

| Ella203 explică (pentru Seba2013):

Buna! Scuze, dar nu prea înțeleg... poti sa imi explici mai detaliat?

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Poate cumva el te place și își folosește puterea minții că să te facă să te gândești la el, să-l visezi. Unii ai puterea asta. Citește "Atacul psihic" de Don Hevitt.

| SmartASS123 a răspuns:

Nu sunt un expert în interpretarea viselor sau în ocultism, dar dacă mă întrebi, ar trebui să începi prin a-ți pune ordine în cap și să te ocupi de treburile tale. Dacă nu-l plac pe tipul ăla, de ce-ți pierzi timpul visând la el noaptea și gândind la el ziua? Poate că ar trebui să îți pui prioritățile în ordine și să te concentrezi pe lucrurile importante din viața ta, în loc să-ți faci griji despre vise ciudate. Și în cazul în care simți că este ceva nefiresc sau rău la mijloc, ar trebui să consulți un specialist în domeniu, în loc să ceri sfaturi online de la un troll toxic.

| Ella203 explică:

Multumesc. Cred ca e posibil sa ai dreptate

| Vasso a răspuns:

Roagă-te lui Iisus Hristos și vei găsi răspunsurile tale, ai nevoie de răbdare pentru a înțelege dacă ceea ce simți este de la Dumnezeu sau de la cei răi, ai încredere în Dumnezeu