| IonelaS12 a întrebat:

Este cineva aici care a făcut nuntă mixtă? Bărbatul catolic si femeia ortodoxă? Fiecare să iși păstreze religia? Cum se procedează la o astfel de nuntă? Se poate face cununia religioasă și la ortodocsi dar si la catolici? Sau cum?

14 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ca si fotograf am intalnit cazuri, poti sa ramai la orice religie doresti dar o sa apara probleme din cauza asta in familie, cea mai buna metoda este sa fie de acord cine cedeaza si sa mergeti doar pe o singura religie ( Ortodoxia )

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru XKronstadt):

O intrebare, dar voi erati foarte religiosi de fel sau laici?

| IonelaS12 explică (pentru XKronstadt):

Eu mi-as dori cununia religioasa cu obiceiurile ortodoxe, cea catolica mi se pare mult prea simpla si nu stiu. am fost atatia ani obisnuita cu obiceiurile ortodoxe. iar acum mi-ar fi foarte greu sa renunt la ele, pentru o casatorie cu obiceiuri catolice. nu stiu daca e posibil sa faci conunia religioasa in ambele biserici. eu pentru asta as opta

Răspuns utilizator avertizat
| IonelaS12 explică (pentru RAY):

Iubitul meu, merge la biserica oricand are ocazia, iar eu. mai rar.

| IonelaS12 explică (pentru RAY):

Dar cu toate astea, sunt credincioasa!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru IonelaS12):

Iubirea,increderea conteaza nu religia

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Are vreo importanta draga Ray?

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Ce anume draga Freddie?

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Daca omul care se cununa e credincios sau nu. Conteaza?

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Nu