| Zanisoara a întrebat:

Buna,Hristos a inviat.Am o intrebare, de pasti ma pregateam sa merg la inviere si era 10:30 iar mama s-a culcat putin pana la 11:15, dar am adormit fara sa vreau si nu am putut merge.Stiu ca totul se intampla cu un motiv, si imi doream asa mult sa merg la inviere debea astepta, iar in fiecare zi stau treaza pana la 12 si nu stiu de ce acum nu am stat.Intrebarea este:oare Dumnezeu a vrut sa nu merg la biserica de inviere ca sa nu patesc ceva rau sau ala rau cu cornite e de vina.Deoarece in viata totul e cu un motiv.Astept pareri.

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Stai linistita. La anul invie iar,(conform ritualurilor voastre) te duci atunci!

| Zenithf a răspuns:

Este bine ca ai adormit cu aceasta dorinta in gand, nu ca in alte zile in care te culci tarziu, pentru ca te-ai uitat prea mult la televizor. Chiar daca nu ai fost la biserica, este ca si cum ai fi fost. Il cauti pe Dumnezeu? El spune "cauta si vei afla".
Domnul fie cu tine.
Raspuns direct: ai adormit ca ai fost obosita, ai ajutat-o mult pe mama cu curatenia si cu pregatitul masei de Pasti, nu din cauza ca ai fost oprita de cineva.

| robby212 a răspuns:

Hristos a Inviat!

Ori cum zici tu, Imparatul te-a pazit de vreun necaz.Sau blestematul Satan a facut ce a facut.Blestemat fie Satana!

Stai linistita, mergi la anul.Roaga-te, caci Imparatul ne aude!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Din lene si din neglijenta, chiar nu ai vrut sa-l superi pe cel cu coarne mari nu cu cornite

| Zanisoara explică:

Nu inteleg la ce te referi

| EllaMateeaNed a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu tea păzit de ceva rău ce ți se putea întâmpla

| grasuit a răspuns:

Nu te mai invinovati ai adormit pentru ca ai acumulat oboseala din nainte cu mult timp si, ori cum nu ai avut ce pierde ai scapat de o oboseala in plus si fara rost eventual iti era drag sa te intilnesti cu prieteni la chef din noaptea invieri nu cu sens religios ca de minciunile preotilor sintem satui de 2000 de ani nu mai stiu cum sa atraga musteri sa mai cotizeze ceva la cutia milei si sa se inbogateasca neimpozabil ca de ei sint preoti si rest sint niste oi care nu gindesc si merg in regim de turma pentru inavutirea lor Invata istoria si dupa aceia du-te la beserica sa cotizezi vezi ce a facut inchizitia si cum sa impus religia apoi gindeste daca ai pierdut ceva ca nu ai fost la beserica unde slujesc de secole cei mai mari criminali teoretic nu fizic si baga spaima in oameni pentru un singur scop BANII

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru grasuit):

Ce religie comoda ai

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru grasuit):

Ma bucur ca ai 2000 de ani