| DoReMi a întrebat:

Imi spineti va rog care sunt erapele Sfintei Liturghii?
Ca de exemplu:

1.salutul preotului...

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| axll a răspuns:

E salutul popii, cantarea babelor, cascatul popii, cantatul mosilor, savurarea a 2 pahare de vin a popii, preaslavirea popii de enoriase (ce bine canta parintele, maica), sms-urile popii cu nepoatele babelor, puparea mainii popii, laudarea preotesei, barfirea celor ce nu vin la biserica, impartirea colivei, predica popii, plecarea oamenilor din biserica si numararea banilor din cutia milei, verificarea caledarului de nunti, botezuri, inmormantari si verificarea extrasului de cont de catre popa. cu placere happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai importanta etapa a sfintei liturghii este PARTICIPAREA>

| DoReMi explică:

Etapele*

| DoReMi explică:

Multumesc,mai ales tie axll...