| anonim_4396 a întrebat:

Acatistul maicii domnului este bun sa fie citit pentru examene?

22 răspunsuri:
| William a răspuns:

Este bine sa te rogi dar sa nu neglijezi invatatul. Mai mult invatat si mai putina rugaciune ca nu vine Dumnezeu sa iti spuna ce sa scrii pe foaie.

| danay72 a răspuns:

Poti sa-l rogi direct pe Dumnezeu sa-ti aminteasca ce ai invatat.Matei6:9

| ioana1988 a răspuns:

Te poate ajuta.Dar trebuie sa fii convins de acest lucru.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da dar sa citesti si sa inveti si materia de examen

| sublime89 a răspuns:

Invata mai bine.

| Lizzu a răspuns:

Daca tu nu esti sigura pe ceea ce stii pentru examen, nici un sfant si nici dzeu nu-ti poate implanta in minte idei despre materie care sa te scoata din impas...

INVATA! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa pici da!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt și creștin și profesor. Recomand să citești materia pentru examen, să înveți cât poți, să-ți faci cât mai bine partea ta în pregătirea pentru examen. Nu vor lucra ființele cerești în locul tău, dar dacă le ceri ajutorul poți fi sigur că te ajută acolo unde tu nu poți... Roagă-te direct, cu cuvintele tale. Isus e deja acolo ca să facă mijlocire între om și Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru u2irish):

Fiul lui Dumnezeu a fost întotdeauna Dumnezeu. Dar a luat asupra Sa și natura umană, iar acum e Marele nostru Preot. Nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te sfatuie sa inveti, dar sa si te rogi, deoarece rugaciunea iti va fi ascultata, iar efortul de a invata, trebuie sa arate ca acest lucru in doresti, Pavel muncea pentru biserica si tot una slujea Domnului.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackSulphur a răspuns:

Du-te si invata pentru examen mai bine...

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns:

Da, foarte mult! La fel si Acatistul Sfantului Nicolae.
Oricum, cel mai mult conteaza ce ai si in cap. Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n traista. tongue

| NameoftheCentury a răspuns:

Da, in loc sa inveti citeste acatiste.

| benny34 a răspuns:

Eu as zice mai bine sa citesti ce trebuie pentru examen:d

| Noctis a răspuns:

Ce porcarie!
E o pierdere de timp!

| Seminarist a răspuns:

Da ajuta foarte mult... poti face si acatistul Sfintilor 3 Ierarhi Vasile Grigore si Ioan care erau niste invatati ....de Asemenea Acatistul Sf Irineu de la Lyon

| yooP4oo a răspuns:

Eu, as zie sa il citesti... (success)