| lastresort a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu o problema? Ei bine, se pare ca am cam intrat intr-o incurcatura cu fantome. Sa spunem doar ca nu stiu cum sa scap de ea. Nu ma lasa in pace deloc. Orice i-as spune, nu asculta. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Nu stiu daca tu acum faci misto sau nu, dar hai sa-ti zic ceva.Noi atragem lucrurile la care ne gandim. Daca tu te gandesti la fantome, draci si ca e un sarpe sub patul tau, asta o sa atragi.Bineinteles ca nimeni nu crede in chestiile astea, dar e posibil sa se intample.Eu una cred in spirite si ca ele au ceva sa ne spuna. Ele cauta persoanele vulnerabile, care cred in ele si care sunt dispuse sa comunice cu ele.Deci tu, fiind deschis catre ele, le-ai atras.Tot ce poti sa faci e sa o ignori si sa continui sa-ti spui ca nu exista si e doar in imaginatia ta si o sa scapi de ea.Trebuie doar sa crezi.Inca ceva, uneori aceste "fantome" sunt chiar creatia noastra, ca atunci cand suntem pe intuneric si ne e frica si parca si vedem in fata ochilor ceva ca se misca. Mintea chiar poate sa joace feste ochilor.Fie ca fantoma asta de care zici e reala sau nu, e vina ta: fie ai creat-o tu, fie ai atras-o. Nu o mai baga in seama, repeta-ti ca nu exista si o sa dispara.

9 răspunsuri:
| xname23 a răspuns:

Nu stii cum sa scapi de ea....de incurcatura sau de fantoma?
fantoma nu exista...deci ai scapat de ea, de incurcatura, nu stiu-descurca-te!

| OOOLEOOO a răspuns:

Sa nu incerci sa rezolvi asta singur! vorbestele zile sa se arate intreabale care e problema dar nu le zice sa plece!

Si inca odata iti zic! nu incerca sa scapi de ele singur! ci intreaba un specialist sau un prieten sau membru al familie am citit ca ai si dovezi asta este foarte bine dar nu ne intreba pe TPU ca noi nu ne pricepem

Pace tie big grin

| sabin89 a răspuns:

Eu zic sa anunti politia.

| unknownn a răspuns:

Prea mult Fenomene Stranii strica...

| lastresort explică (pentru unknownn):

Nu e vorba de asta. Totul este real. Am poze, am inregistrari, am tot ceea ce poate dovedi, dar nu pot face nimic impotriva lui. Nu stiu ce sa fac

| unknownn a răspuns (pentru lastresort):

Dovedeste si poate te pot ajuta eu ca m-am uitat la multe filme thrillere psihologice cu fantome si stiu cum s-o rezolvamlaughing

| lastresort explică (pentru unknownn):

Cum sa-ti dovedesc? Eu am o inregistrare si doua poze in laptop, ti le pot arata...

| ateuNEGATIV a răspuns:

Sasi faci un consult la medic sigur ai ceva

| catalinantena1 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un pshiolog!