| user1234554321 a întrebat:

Buna,pare cam ciudat si pentru mine, dar..cred ca sunt blestemata,sad acum 9 saptamani, pe durata a 7 zile simteam ca cineva respira langa mine, dar eu eram singura. Acum 8 saptamani sotul meu a inceput sa se imbolnaveasca, avea cate o problema de sanatate in fiecare saptamana(timp de 7 saptamani a fost mereu bolnav). avem un copil, care la urma lui, tocmai i s-a terminat saptamana. O saptamana in care se trezea in fiecare noapte la ora 1jum.Incep sa cred ca suntem blestemati pentru ca copilul meu a avut o zi mai mult decat plina..si nu avea cum sa se deoarece era mai mult ca obosit. Un sfat, va rog.

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti! Eu sunt medium si te sfatuiesc sa nu dai importanta, gandeste-te ca emani o energie pozitiva, lumina, nu stiu, o energie aurie care alunga energiile negative! Si nu te speria, OK? Am incredere in tine!
Daca intampini probleme sunt disponibil oricand, doar imi dai mesaj!

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Stai linistita.Nu esti blestemata.Acestea sunt superstitii.Pur si simplu se intampla sa te trezesti la aceeasi ora sau sa ai o saptamanamai grea.

| sublime89 a răspuns:

Cel mai simplu si folositor sfat: lasa deoparte superstitiile si foloseste-ti ratiunea, ca de aia o ai.

| Divy a răspuns:

Eu te-a; fi să mergi la mânăstire, biserică ceva spovedit și împărtășit ceva slujbă sau măcar aghiasmă, dar se pare că tu apelezi la vrăji îi vai de sufletele voastre că mai rău o să ai parte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai crede in prostii, copii, unii sant mai dificili, al meu se apuca de plans trei ore de la 24-la 3 dimineata,si asta cam vreun an de zile.iar sotul... daca e ca mine,o alimentatie sanatoasa,fructe legume,fara grasimi,dul; ciuri putine,zahar mai putin ori deloc, corelarea grutatii cu inaltimea, si inchinati-va seara la culcare, si spuneti buna dimineata Doamne, la sculare.simplu.sanatate si fericire maxima.nu respira nimeni langa tine, daca nu crezi aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moliftele Sfantului Vasile cel Mare
Rugaciunea Sfantului Ciprian Impotriva Farmecelor si Blestemelor
PSALTIREA: Catisma a 4 si 5-a
Acatistul Maicii Domnului - Bucuria celor necajiti .
http://youtu.be/CRkTGIw2te8
https://www.youtube.com/watch?v=ro4H5ZcBXZ0
https://www.youtube.com/watch?v=RUWJqlm3ip4
https://www.youtube.com/watch?v=fWLr0yGdgjc
https://www.youtube.com/watch?v=0RIXIPHDDfM

| Iunix a răspuns:

Nu mai crede în toate prostiile femeie! Gândește! Blestemele și alte „ farmece " sunt minciuni inventate de țigani ca să-i păcălească pe proști. Ești blestemată? Abracadabra ceapă coaptă nu mai ești blestemată! Gata, mulțumită?

| Clorox a răspuns (pentru Iunix):

Ce patetic esti! Stii, se spune ca nu ai cum sa crezi in ceva pana nu vezi cu ochii tai! Asteapta, timpul nu este trecut!

| Iunix a răspuns (pentru Clorox):

Ok, aștept și chiar voi revenii peste 60 de ani și îți voi spune dacă ai avut dreptate sau nu. Serios, NU este o glumă.

| Clorox a răspuns (pentru Iunix):

Nu prea ma intereseaza! E viata ta, crezi in ce vrei, nu?

| Iunix a răspuns (pentru Clorox):

Ok, știu că corpul nostru are un fel de energie, de exemplu mi s-a întâmplat să trec prin fața unui radio iar acesta să-și modifice volumul sunetului sau claritatea sunetului. Dar nu spun nu, dacă ești întradevăr medium, sunt dispus să te cred, dar mai întâi demonstrează-mi. Poți să ghicești cum mă cheamă sau chestii din astea?

| Clorox a răspuns (pentru Iunix):

Cred ca esti constient ca nu functioneaza asa, nu? happy
A fi medium inseamna cu totul altceva!

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Clorox):

Cred ca ai vrut sa scrii mediocru in loc de medium.

| Clorox a răspuns (pentru Iunix):

Incearca sa nu te mai gandesti! Eu sunt medium si te sfatuiesc sa nu dai importanta, gandeste-te ca emani o energie pozitiva, lumina, nu stiu, o energie aurie care alunga energiile negative! Si nu te speria, OK? Am incredere in tine!
Daca intampini probleme sunt disponibil oricand, doar imi dai mesaj!

| Minee a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti ca esti blestemata. Joaca-te cucopilul tau. Duceti-va la mare pentru un weekend sau mai mult. Poate la un loc de joaca.

| Drevers a răspuns:

Bucurialuisatan.com
crestinismulexpus.blogspot.ro
Spor la citit!