| SilentHunter a întrebat:

Buna pff cum sa incep asa in ultima vreme parca sunt blestemat de o saptamana mi se intampla cele mai groaznice lucruri si mereu dintr-o multime de oameni numa mie mi se intampla cevva numa de lucruri groaznice si ghinioane am parte poate ziceti ca am avut o saptamana proasta dar in halul asta in halul asta cu atatea ghinioane nu stiu ce sa fac toti prieteni mei zic ca parcas blestemat va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai numa postand intrebarea si deja ai mai atras cateva ghinioane.esti negativist rau.gandeste-te ca esti in stare,ca tot ce e mai bun in viata meriti si ti se cuvine,roaga-te la Dumnezeu sa te ajute,de unde nu mai poti tu si celelalte vin singure. daca te gandesti la avutii, bani, masini .etc.nu te ruga pentru asa ceva.pentru astea te rogi de sanatate sa poti munci,sa dai peste oameni cinstiti si buni, si le vei avea incet, incet pe toate.cand il vei primi pe Dumnezeu in viata ta, cele rele vor cadea sau vor pali, ca buruienile.succes.gandeste bine.nu rau.

8 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Si cum sa te ajutam?
Ne crezi Dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns:

In primul rand vreau sa te intreb daca esti credincios. In al 2-lea rand cat de des pacatuiesti si daca esti superstitios. Ai putea sa te rogi si sa faci fapte bune ca sa nu ti se mai intample atatea lucruri naspa.

| SilentHunter explică (pentru William):

Credincios eh incerc cat pot eu da sincer nu pre superstitios nu sunt si de pacatuit cu injuratu cam mult da nu ma pot abtine si sincer cu blestemul am zis acel lucru deoarece am fost la cativa preoti si mi-au zis ca cineva imi gandeste rau si ca mi-a facut farmece da canoane sau din astea n-am primit

| barbattttt a răspuns:

Eu nu cred in ghinion&noroc; eu cred doar in Dumnezeu., roaga-te caci satana face tot posibilul se te inchini lui uitand de Dumnezeu...

| yekto a răspuns:

Cum te putem ajuta?

| SilentHunter explică (pentru yekto):

Nu stiu nu stiu ce sa fac sa scap de ghionionul asta cred ca mi s-a intamplat cei mai rau posibil na mai ramas decat sa fiu impuscat sau injunghiat in rest mi s-a intamplat tot ce e posibil nu stiu ce sa fac sa scap de ghinionul asta

| yekto a răspuns (pentru SilentHunter):

Hmmm. incearca sa citesti ce ai scris aici fara sa iei in calcul ce stii. mie unul nu imi este clar ce inseamna ghinion. fiecare masina de pe strada da peste tine? iti cad meteoriti in cap, cazi in fiecare gaura de canal?

deci intrev inca o data. cum anume te putem ajuta?

PS: pana gasesti un raspuns incearca sfatul lui tristan