| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Daca Iisus chiar s-ar intoarce pentru a 2 a oara pe pamant, e adevarat ca ar ajunge la spitalul de nebuni?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Ce facea Jesus acum 2000 de ani? Mergea pe apa si alte "minuni".Si noi avem iluzionisti in zilele noastre, unul este David Blaine, si ala face unele lucruri care par imposibile.
Trebuie sa faca ceva extrem de magic, ca sa fie crezut, dar cum lumea judeca mai intai, daca nu face ceva "wow" sigur il apostolesc cu o camasa de forta si o sa-si petreaca cinele de taina intr-o camera pufoasa.

| xname23 a răspuns (pentru Klepto):

Si cati oameni a inviat iluzionistul asta? cati oameni suferind de cele mai grave boli a vindecat? cate multimi a hranit din cateva paini si cativa pesti? Iisus nu vine sa faca scamatorii de circ pentru a te convinge pe tine. daca tu esti prea orb ca sa vezi, pierderea ta!

Răspuns utilizator avertizat
| xname23 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Da interesant. si tu crezi ca mascariciul asta se poate compara cu Iisus? asta a facut Iisus? demonstratii in parc pentru. aplauze?

| Klepto a răspuns (pentru xname23):

Stramosii mei au resurectat pasarea Phoenix si au calarit-o, cu penele ei au descoperit focul si au scos lumea din bezna. Faceau operatii cu oase de brontozaur ascutite si coseau pacientii cu mate fine de plesiosaur si ca ac foloseau dinti ascutiti de veloceraptor. Au folosit tipari electrici ca un defribrilator ca sa energizeze inima unui localnic.Doar ca ei nu au o carte de povesti in care este povestit totul grafic si cu lux de amanunte.

Pierderea mea? Ok, ma duc sa depun un anunt in Monitoru, "Pierdut (ce am pierdut eu, ca habar n-am), il declar nul."
Daca m-ai ziceai si pariul lui Pascal, totul ar fi fost perfect.

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns (pentru Klepto):

Şi, drept răspuns, le-a zis: „Duceţi-vă de spuneţi lui Ioan ce aţi văzut şi auzit: orbii văd, şchiopii umblă, leproşii sunt curăţaţi, surzii aud, morţii învie, şi săracilor li se propovăduieşte Evanghelia. - Luca 7:22

| lifeForJesus a răspuns (pentru Klepto):

"aşa că noroadele se mirau, când au văzut că muţii vorbesc, ciungii se însănătoşesc, şchiopii umblă, şi orbii văd; şi slăveau pe Dumnezeul lui Israel!"

| xname23 a răspuns (pentru Klepto):

Eu nu incerc sa te conving pe tine de existenta Lui Dumnezeu.ar fi o pierdere de timp, iti arageam atentia despre cat de gresita era comparatia ta, pornind de la ideea ca El a existat[exista]si a facut acele minuni.

| xname23 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Da am vazut.am mai vazut si ca mai toate au fost explicate sau mai bine spus demascate.

39 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Feriti-va de intrebarile nebune.S-ar putea sa ajungi tu acolo.Nu stii cu cine te pui.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

O sa mai vorbim noi.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Cand va veni ca judecator, orice ochi Il va vedea.

| lex1993 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Du-te la un control, chiar ai nevoie!

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns:

In conditiile in care un mare filozof a numit pamintul asta "caminul de alienati mintal al Universului", e adevarat, ar ajunge in mijlocul nebunilor (apropos, Biblia zice chiar asa: ). Insa cind va veni, nu va mai veni ca simplu om, ci ca Dumnezeu care imparateste peste tot si toate. Si va fi grav pentru unii care rid de el acum.

| KlaraWeiss a răspuns:

Nu, pentru ca e Dumnezeu si a facut lumea, ceea ce se pare ca tu nu intelegi si Il tratezi ca si cum ar fi un simplu om. Vorba Emei "Nu stii cu cine te pui". Are dreptate.

| Bia_8599 a răspuns:

Nu va bateti joc de Isus, de Dumnezeu, ca intr-o zi o sa va para rau.

¨Dati cinste Fiului, ca sa nu se manie si sa nu pieriti pe calea voastra, caci mania Lui este gata sa se aprinda¨ Psalmii 2:12

| lifeForJesus a răspuns:

E adevărat ca vei ajunge în iad?

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Ce inseamna : a judeca?
Era doar o intrebareintrebatoare.

| Maidanezul a răspuns:

NU,Acolo in balamuc ajung cei asemeni tie, deoarece cred ca or sa fie scutiti de medici sa nu dea socoteala, la Dreapta judecata

Răspuns utilizator avertizat
| Maidanezul a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

IntrebariIntrebatoare explică (pentru Maidanezul):
Daca conduceai tu cruciadele, acum tot pamantul era crestin.
@Maidanezul oftind alt http://ro.wikipedia.org/wiki/Analfabetism_funcțional care nu a schimbat bateria. Baga bre incarcatorul in priza si o sa fugi pe miriste ca iepurele de la duracell
Re Eu am pornit W 2 unde au fost casapiti X milioane din care y=evrei

Răspuns utilizator avertizat
| Maidanezul a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Pai analfabetul functional conform definitiei cind nu pricepe un lucru simplu zice ca toti sunt nebuni ca nu sunt asemeni lui.Tu mergi ca jucarelele cit ai arcul intors faci si tu niste lucruri simple cind se descarca arcul esti paralizat =analfabetul functional cu cheie si arc.Daca pui baterii duracell alergi pe miriste ca iepurele din reclama duracell=analfabetul functional cu baterie. Daca pui acumulatori sa dea energie =analfabetul functional cu acumulatori si incarcator ca mobilul. Greu coane la deal greu ca "analfabetismul functional" combinat cu metin =mai greu ca mercurul Nici cu macaraua Kraz nu va salta omul

Răspuns utilizator avertizat
| Maidanezul a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

@ IntrebariIntrebatoare "Nu ar trebui sa fii in Iasi, la coada de lins moaste?"
@Domnul Maidanez
Ia uite frate "analfabetul functional " in afara de mama,papa,caca, metin, dragoste si sex A mai invatat cuvinte noi. Vezi coane ca se poate

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

2 clase am ca trenul!
Dumnezeu iubește si analfabeți, prosti, păcătoși și pe tine te iubește!
Si nu imi pasa cum scriu, deși nu cred ca nu înțelegi ce vreau sa spun...mai bine cauți motive!

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

De ce?

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Tu nu ști ce înseamnă " a judeca".
Eu doar ti-am pus o întrebare!
Răspunde te rog!

Răspuns utilizator avertizat
| francesca89 a răspuns:

Ar fi minunat, i'as scrie cate ceva pe pagina lui de FB laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca ar ajunge acolo

| iKaede a răspuns:

Bah. inainte sa puneti niste intrebariiiii... gantiti`va mai bine. sa nu pareti in fata lumii niste " nesanatosi " la capwinking