| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a implinit vreodata o rugaciune spusa? Daca da, cum ati facut ca rugaciunea? Ma intereseaza exemple traite, nu din carti sau situatie in care sa zici ca poate o fii de la rugaciune, poate coincidenta. Multumesc!

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

In primul rand depinde foarte mult de ceea ce ceri... iar in al doilea rand, trebuie sa te rogi cu credinta si cu o inima sincera si curata!
Nu exista o regula de a te ruga,vorbesti cu Dumnezeu pur si simplu, la fel cum ai vorbi cu un prieten si ai incredere ca El te asculta si e cu tine in acel moment!
Da si mie mi-a ascultat Dumnezeu multe rugaciuni!
Coincidentele nu exista, totul se intampla cu un scop!

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde. Dacă te rogi să-ţi autosugestionezi să te simţi mai bine, mai vesel şi să-ţi pierzi câteva ore pe zi rugându-te la nimic tot restul vieţii, posibil chiar să funcţioneze.
Succesuri! : )

| zurick a răspuns:

Chiar nu.

| sublime89 a răspuns:

Nu exista rugaciune sa se implineasca si sa nu fie din coincidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur. M-am rugat intr-o noapte sa moara o familie de tigani cu multi mini-tigani. A doua zi cand am iesit afara, am vazut de la distanta o casa in flacari si se auzeau tipetele mini-tiganilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intotdeauna.
Coincidentele nu exista.

| Dragosdoar a răspuns:

Da dar alea au fost doar niste coincidente la niste dorinte mici. La adevartele probleme nu, niciodata

| Marius511 a răspuns:

De prea multe ori mi s-a intamplat pentru a incepe sa povestesc acum.